Արդյունքներ Հրապարակումներ Ձեռնարկներ
Դպրոցականների և ուսուցիչների շրջանում կոռուպցիայի և դրա դեմ պայքարի մասին իրազեկվածության բարձրացման նպատակով «Թրանսփարենսի ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոն» ՀԿ-ն մշակել է «Ի՞նչ և ինչպե՞ս խոսել կոռուպցիայի մասին» ուսուցչի ուսումնաօժանդակ ձեռնարկը։
Ձեռնարկի վեց գլուխներում ներկայացված են տեսական նյութեր, գործնական աշխատանքներ, ինչպես նաև ուսումնաօժանդակ նյութեր սովորողների և ուսուցիչների համար։
Ձեռնարկը մշակվել է «Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոն» հասարակական կազմակերպության կողմից՝ Շվեդիայի կառավարության աջակցությամբ։
Բովանդակության համար պատասխանատվություն են կրում հեղինակները, և պարտադիր չէ, որ այն արտահայտի Շվեդիայի կառավարության տեսակետները:

“How and What to Talk About Corruption”։ Teacher's Handbook
To raise awareness among students and teachers about corruption and how to combat it, the Transparency International Anticorruption Center has developed a teacher's handbook titled "What and How to Talk About Corruption."
The handbook consists of six chapters, offering theoretical materials, practical exercises, and training resources for both students and teachers.
This handbook is prepared by Transparency International Anticorruption Center. The handbook is made possible by the support of the Swedish Government.
The contents of this handbook are the sole responsibility of the authors and do not necessarily reflect the views of the donor.
The handbook was approved for use by the Order of the Ministry of Education, Science, Culture and Sports of the Republic of Armenia, dated June 26, 2024, N 1151-A/2.