Ծրագրի նպատակն է ընտրությունների երկարաժամկետ դիտարկման միջոցով ամրապնդել Հայաստանի ընտրությունների բարեվարքությունն ու թափանցիկությունը։
Ֆինանսավորվում է Շվեդիայի միջազգային զարգացման համագործակցության գործակալության (SIDA) և Շվեյցարական զարգացման և համագործակցության գործակալության (SDC) կողմից՝ ԺԶՀ-ի միջոցով։
22,260,000 ՀՀ դրամ
Ժողովրդավարության զարգացման հիմնադրամ, Շվեդիայի կառավարություն, Շվեյցարիայի զարգացման և համագործակցության գործակալություն
Հայտարարություն Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի կողմից ՀՀ Ազգային ժողովի ընտրությունների արդյունքների վերաբերյալ
«Ականատես» դիտորդական առաքելությունը հանդես է եկել հայտարարությամբ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի կողմից ՀՀ Ազգային ժողովի ընտրությունների արդյունքների վերաբերյալ։
Տեղեկանք 2026 թ. հունիսի 7-ի ՀՀ Ազգային ժողովի ընտրությունների քվեարկության օրվա գործընթացների վերաբերյալ
«Ականատես» դիտորդական առաքելությունն իրականացրել է 2026 թվականի հունիսի 7-ին կայացած Հայաստանի Հանրապետության խորհրդարանական ընտրությունների քվեարկության օրվա դիտարկում։
Նոր տեղեկանք ԱԺ ընտրությունների վերաբերյալ
«Ականատես» դիտորդական առաքելությունը ներկայացրել է ԱԺ ընտրությունների նախընտրական փուլի արդյունքները։
Նախնական տեղեկանք ԱԺ ընտրությունների վերաբերյալ
Վերապատրաստման դասընթաց կարճաժամկետ դիտորդների տարծքային համակարգողների համար
«Ականատես» դիտորդական առաքելությունն իրականացրեց վերապատրաստման դասընթաց կարճաժամկետ դիտորդների տարծքային համակարգողների համար։

The project aims to strengthen the integrity and transparency of Armenia's elections on the national level and local level enabling organization of long-term elections observation.
Funded by the Swedish International Development Cooperation Agency (SIDA) and Swiss Agency for Development and Cooperation (SDG) through DDF․
22,260,000 AMD
Democracy Development Foundation, Swiss Agency for Development and Cooperation, The Government of Sweden
Statement Regarding the Results of the National Assembly Elections by the RA Central Electoral Commission
The Akanates observation mission has issued a statement on the results of the RA National Assembly elections announced by the Central Electoral Commission.
Reference on the Voting Day Processes of the June 7, 2026 National Assembly Elections of the Republic of Armenia.
The Akanates Observation Mission observed the voting day of the parliamentary elections of the Republic of Armenia held on June 7, 2026.
“Akanates” observation mission presents findings of the pre-election phase of the Parliamentary Elections.