ԹԻ օրինավորության ուսուցման դպրոցի դասընթացները կսկսվեն հուլիսին
Թրանսփարենսի ինթերնեշնլի ամեն տարի կազմակերպվող Օրինավորության ուսուցման դպրոցը 2014 թ. հուլիսի 7-13-ը կհյուրընկալի ավելի քան 60 երկրների մոտ 140 ապագա առաջնորդների: Հայտեր ներկայացնելու վերջնաժամկետը ԵՄ բնակիչների համար ս. թ. մայիսի 15-ն է, իսկ նրանց համար, ովքեր ԵՄ քաղաքացի չեն՝ մայիսի 1-ը: Դպրոցի ուսումնական ծրագիրը բազմազան է՝ ներառելով դասախոսություններ, սեմինարներ, քննարկումներ, արտադրական պրակտիկա, ֆիլմերի ցուցադրություն և ոչ պաշտոնական հանդիպումներ: Դասավանդվում է թե՛ տեսություն և թե՛ պրակտիկա երեք՝ հանրային հատված, մասնավոր հատված և քաղաքացիների ներուժի խթանում մոդուլներում:
Նախորդ 5 տարիների ընթացքում ԹԻ Օրինավորության դպրոցը ողջ աշխարհի համալսարանների ավարտական կուրսի ուսանողների և երիտասարդ պրոֆեսիոնալների շրջանում լավ համբավ է ձեռք բերել: Մասնակիցներին հնարավորություն է ընձեռվում սովորել առաջատար հակակոռուպցիոն փորձագետներից և իրենց գաղափարները կենսագործել դպրոցի մրցակցային դրամաշնորհների օգնությամբ:
Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոնի ծրագրի օգնական Լենա Նազարյանը 2010 թ. հուլիսի 5-ից 9-ը Վիլնյուսում մասնակցել է ԹԻ օրինավորության ուսուցման ամառային դպրոցի դասընթացին:

TI School on Integrity will start in July
The annual Transparency International School on Integrity will host some 140 future leaders from more than 60 countries on 7-13 July 2014 in Lithuanian capital Vilnius. The deadline for applications from EU residents is 15 May 2014. The deadline for applications from non-EU citizens is 1 May 2014. The School curriculum is presented through a variety of learning modules such as lectures, seminars, training, discussions, field trips, film screenings and social events. The School features three teaching modules that cover the public sector, the private sector and civic empowerment tools. Each module deals both with theory and practice.
Over the past five years, the TI School on Integrity has become a go-to event for senior students and young professionals from all over the world. Selected participants get a chance to learn from leading anti-corruption experts and put their ideas in practice with the help of School competitive action grants.
Lena Nazaryan, Project Assistant of Transparency international Anti-corruption Center attended Transparency International Summer School on Integrity in Vilnius from July 5 to 9, 2010.