Ս. թ. դեկտեմբերի 5-ին Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոնը (ԹԻՀԿ) անց է կացրել մամուլի ասուլիս Արմենիա Մարիոթ հյուրանոցում` հրապարակելու Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլի 2012 թ. Կոռուպցիայի ընկալման համաթիվը: ԹԻՀԿ գործադիր տնօրեն Վարուժան Հոկտանյանը ներկայացրել է Կոռուպցիայի ընկալման 2012 թ. համաթվի հաշվարկման նոր մեթոդաբանությունը` 0-ից (բացարձակ կոռումպացված) 100-ի (բացարձակ մաքուր) սանդղակում` նախկինում 0-ից 10-ի փոխարեն: Հայաստանի ԿԸՀ այս տարվա համաթիվը հավասար է 34-ի` այդ համաթվով կիսելով 105-ից 112-րդ տեղերը 2012 թ. դասակարգման աղյուսակում ընդգրկված 176 երկրների շարքում:
Մանրամասների համար տես Մամուլի հաղորդագրությունը, ԿԸՀ 2012թ. աղյուսակը, Հաճախակի տրվող հարցերը կամ Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլի ինտերնետային կայքը անգլերեն http://cpi.transparency.org/cpi2012/ հասցեում:

Transparency International Anti-corruption Center (TIAC) held a press conference on December 5, 2012 at Armenia Mariott Hotel to release Transparency International's Corruption Perceptions Index (CPI) 2012. Varuzhan Hoktanyan, Executive Director of TIAC presented the updated methodology used to construct the CPI on a scale from 0 (perceived to be highly corrupt) to 100 (perceived to be very clean) instead of previously used 0 to 10 scale. Armenia's 2012 CPI score is equal to 34 (with this score it shares 105-112 places) among 176 countries ranked in the 2012 index score.
For details see Press Release, CPI 2012 Table, CPI 2012 Frequently Asked Questions, Sources for the TI CPI 2012 or visit the website of Transparency International at http://cpi.transparency.org/cpi2012/.