Ընտրությունների փոստատարները սկսում են գործել
Մի խումբ փոստատարներ կշրջեն Հայաստանի բնակավայրերով և կհավաքեն քաղաքացիներին հուզող հարցերը` դրանք քաղաքական ուժերին փոխանցելու նպատակով: Փետրվարի 1-ից կմեկնարկի «Ընտրությունների փոստատար. Խորհրդարանական ընտրություններ 2012» ծրագրի նոր փուլը, որն իրականացնում է Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոնը գործընկեր Ժուռնալիստների «Ասպարեզ» ակումբի ու Հելսինկյան քաղաքացիական ասամբլեայի Վանաձորի գրասենյակի հետ համատեղ:
Ծրագրի նպատակն է նպաստել ժողովրդավար ու հաշվետվողական կառավարման համակարգի ձևավորմանը ողջ Հայաստանում` շարքային ընտրողներին մասնակից դարձնելով երկրի քաղաքական օրակարգի ձևավորմանը և բարձրացնելով կուսակցությունների պատասխանատվությունը:
Քաղաքացիներին առաջարկվում է ձևակերպել և ներկայացնել իրենց հուզող կամ իրենց կողմից կարևորվող խնդիրները 2012թ. խորհրդարանական ընտրություններում առաջադրվող քաղաքական կուսակցություններին/դաշինքներին: Դրանք հետագայում կփոխանցվեն հասցեատերերին` նրանց նախընտրական ծրագրերում արտացոլվելու ակնկալիքով: Առավել հետաքրքիր հարցերը կընտրվեն և կուղղվեն քաղաքական գործիչներին ապրիլ ամսին նախատեսվող հեռուստահաղորդումների ընթացքում:

Election postmen get down to work
A number of postmen will walk in Armenia's settlements and collect issues of concern from citizens to address them to political forces. Effective February 1, 2012 a new phase of "Election postman: Parliamentary elections-2012" is launched. The project is carried out jointly by Transparency International Anti-corruption Center and its partner NGOs - "Asparez" Journalists' Club and Helsinki Citizens' Assembly Vanadzor Office.
The project aims to contribute to the formation of a democratic and accountable government system throughout Armenia by getting ordinary citizens involved in political agenda-setting and enhancing political parties' responsibility.
The citizens are offered to draw up and raise issues of their concern or to which they attach importance addressed to political parties /alliances in 2012 parliamentary elections. They will later raise them to addresses expecting them to be reflected in their pre-election programs. The most significant issues will be selected and addressed to political actors in television shows to be broadcast in April.