Ներկայացվեցին Երևանում հանրային տարածքների կառավարման մոնիտորինգի արդյունքները
Հունվարի 30-ին տեղի ունեցավ Երևանում հանրային տարածքների կառավարման մոնիտորինգի արդյունքների ներկայացումը և քննարկումը։ Միջոցառման նպատակն էր ներկայացնել իրականացված ուսումնասիրությունների արդյունքները, արձանագրված խնդիրները և դրանց լուծման ուղղությամբ մշակված առաջարկությունները, ինչպես նաև ապահովել մասնագիտական և ինստիտուցիոնալ քննարկում շահագրգիռ կողմերի մասնակցությամբ։
Միջոցառմանը մասնակցել են ոլորտային փորձագետներ, քաղաքացիական հասարակության կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ, Երևանի քաղաքապետարանի և վարչական շրջանների ներկայացուցիչներ։
Միջոցառումը բացեց ԹԻՀԿ գործադիր տնօրեն Սոնա Այվազյանը՝ ընդգծվելով է հանրային տարածքների կառավարման ոլորտում թափանցիկության, հաշվետվողականության և հանրային վերահսկողության կարևորությունը։ Նա բարձր գնահատեց երիտասարդները ներգրավվածությունը այս ծրագրում, շնորհակալություն հայտնելով երիտասարդ մոնիտորներին իրականացված աշխատանքի, հետևողականության և նվիրվածության համար։
Աշխատանքներն իրականացվել են 14 մոնիտորների մասնակցությամբ, որոնք ներգրավված են եղել փաստաթղթային ուսումնասիրություններում, դաշտային դիտարկումներում և տվյալների հավաքագրման գործընթացում։
Ուսումնասիրությունների նպատակներից էր ոչ միայն ոլորտային խնդիրների բացահայտումը, այլև երիտասարդների ներգրավումը հանրային վերահսկողության գործընթացներում, նրանց կարողությունների զարգացումն ու քաղաքացիական մասնակցության խթանումը։