Ընթանում է «Կուսակցությունները և ֆինանսները Հայաստանում» եռօրյա դասընթացը
Արդեն երկրորդ անգամ Ծաղկաձորում ընթանում է «Կուսակցությունները և ֆինանսները Հայաստանում» եռօրյա դասընթացը, որի օրակարգում են քաղաքական կուսակցությունների ֆինանսավորման թափանցիկության և հաշվետվողականության հետ կապված հիմնահարցերը։
Վերապատրաստվում են 40 ներկայացուցիչներ քաղաքական կուսակցություններից, հասարակական կազմակերպություններից և լրատվամիջոցներից։ Մեր դասընթացավարները մասնակիցներին ներկայացնում են կուսակցական համակարգերի մարտահրավերները, վերջիններիս ֆինանսավորման մեխանիզմներն աշխարհում և Հայաստանում մասնավորապես, վարչական ռեսուրսի չարաշահման դրսևորումները քարոզարշավի ֆինանսավորման համատեքստում, լիազոր մարմինների աշխատանքն այս ոլորտում։ Քննարկումներին հաջորդում են նաև խմբային աշխատանքները։
Այս դասընթացի միջոցով մենք նպատակ ունենք խթանել քաղաքական ֆինանսավորման թափանցիկությունն ու հաշվետվողականությունը՝ դրանով իսկ նպաստելով ժողովրդավարական գործընթացների ամրապնդմանը։
Դասընթացը կազմակերպվել է Միացյալ Թագավորության (ՄԹ) կառավարության՝ ՄԹ Միջազգային զարգացման գրասենյակի ֆինանսական աջակցությամբ՝ որպես ԱՅ ԷՖ Ի ԷՍ հաստատության կողմից իրականացվող՝ «Աջակցություն ժողովրդավարության կայացմանը Հայաստանում» (ԱԺԿՀ) ծրագրի մաս:

For the second time, the three-day course "Political parties and Finances in Armenia" is taking place in Tsaghkadzor. Issues related to transparency and accountability of political party funding are on the agenda of this comprehensive course. Forty representatives from political parties, non-governmental organizations, and mass media are actively participating in this training initiative.
Our trainers present the participants with the challenges of party systems, the financing mechanisms of parties worldwide, and specifically in Armenia, as well as the manifestations of abuse of administrative resources in the context of campaign financing, and the work of authorized bodies in this field. Discussions are followed by group work.
With this training we aim to promote transparency and accountability in political financing, thereby contributing to the integrity of democratic processes.
This initiative is part of the Supporting Safeguards Democracy in Armenia (SSDA) project funded by UK International Development from the UK Government and implemented by IFES.