Դասընթացի մասնակցության հրավեր
Ծրագրի շրջանակներում «Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոն» հասարակական կազմակերպությունը և Բազելի կառավարման ինստիտուտը հրավիրում են կառավարման թափանցիկության և հաշվետվողականության հարցերով շահագրգիռ հասարակական կազմակերպությունների (ՔՀԿ) և ակտիվ քաղաքացիական խմբերի ներկայացուցիչներին մասնակցելու հետևյալ թեմաներով դասընթացներին.
- Հանրային քաղաքականության մոնիթորինգի և ջատագովության մասնակցային մեթոդներ (մայիսի 4-6, 2015 թ.)
- Հանրային ծրագրերի/նախաձեռնությունների կոռուպցիոն ռիսկերի գնահատման մեթոդներ (մայիսի 7-8, 2015 թ.):
Վերը նշված դասընթացներին մասնակցելու համար խնդրում ենք լրացնել կից դիմում-հայտը: Հայտերի ընդունման վերջնաժամկետն է ս.թ. ապրիլի 28-ը, ժամը 10:00-ը:
Դիմում-հայտերի հիման վրա կկատարվի ՔՀԿ-ների ներկայացուցիչների ընտրությունը ըստ հետևյալ չափանիշների՝
- Կազմակերպության ոլորտային փորձառությունը հանրային քաղաքականության մոնիթորինգի, հետազոտության և ջատագովության գործընթացներում
- Կազմակերպության առաջիկա պլանները դասընթացի ընթացքում ստացված գիտելիքները կիրառելու ուղղությամբ
- Կազմակերպության պատրաստակամությունը/հնարավորությունը և մասնակցի կարողությունը ձեռք բերված գիտելիքները այլ ՔՀԿ-ներին և քաղաքացիական ակտիվ խմբերին փոխանցելու մեջ:
Դասընթացներից յուրաքանչյուրին մասնակցելու համար կընտրվի 20 մասնակից՝ ամեն կազմակերպությունից ոչ ավել քան մեկ հոգի: Դասընթացին մասնակցած ՔՀԿ-ները և նրանց ներկայացուցիչները հետագայում հնարավորություն կունենան ստացված գիտելիքների հիման վրա փոքր դրամաշնորհների միջոցով իրագործել իրենց գաղափարները:
Խնդրում ենք հայտերն ուղարկել [email protected] էլեկտրոնային փոստին` նամակի վերնագրում նշելով այն դասընթացի անվանումը, որին ցանկանում եք դիմել: Լրացուցիչ հարցերի դեպքում խնդրում ենք զանգահարել 010 569589 կամ 010 569689 հեռախոսահամարներով կամ գրել վերը նշված էլեկտրոնային փոստին:

Call for participation in training
Within the framework of the project Transparency International Anticorruption Center Public Organization and Basel Institute on Governance call for civil society representatives and active citizens interested in governance transparency and accountability to participate in trainings on the following themes:
- Participatory methods of public policy monitoring and advocacy (May 4-6, 2015)
- Methods of assessing corruption risks in public projects/initiatives (May 7-8, 2015)
Eligible participants are requested to fill in the attached application form for the following trainings. The deadline for acceptance of applications is 10:00 am on April 28.
Based on applications CSO representatives will be selected according to the following criteria:
- The organization’s areas of expertise in public policy monitoring, research and advocacy processes
- The organization’s forthcoming plans in application of knowledge acquired during the training
- The organization’s willingness/opportunity and participant’s ability in sharing knowledge with other CSOs and active civic groups.
Twenty participants, no more than one person from each organization will be selected to participate in each of the trainings. Due to the acquired knowledge the CSOs and their representatives who participated in the training will later have an opportunity to realize their ideas through small grants.
Applicants are requested to send their applications by email to [email protected] by mentioning the name of the training they want to apply in the subject line. In case of additional questions it is requested to call 010 569589 or 010 569689 or write to the above mentioned email address.