Բեռլինում տեղի է ունեցել ԹԻ տարեկան ընդհանուր ժողովը. ընտրվել է նոր ղեկավար կազմ
Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոնի (ԹԻՀԿ) գործադիր տնօրեն Վարուժան Հոկտանյանը որպես ԹԻ հայաստանյան մասնաճյուղի պաշտոնական ներկայացուցիչ ս.թ. հոկտեմբերի 17-19-ին Բեռլինում մասնակցել է Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ միջազգային հակակոռուպցիոն շարժման 2014 տարեկան ընդհանուր ժողովին և դրան նախորդած հարակից միջոցառումներին՝ ներառյալ Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի տարածաշրջանային ժողովը: Միջոցառմանը ներկա են եղել ավելի քան 100 երկրների ԹԻ պատվիրակներ, ում, ի թիվս օրակարգի այլ հարցերի, ներկայացվել են տնօրենների խորհրդի՝ առաջընթացի վերաբերյալ և կազմակերպության 2013 թ. տարեկան հաշվետվությունները:
Ժողովն ընդունել է երեք բանաձև մի շարք երկրներում քաղաքացիական հասարակության նկատմամբ հալածանքների դատապարտման, ՖԻՖԱ-ի նկատմամբ վստահության վերականգնման և բազմազգ ընկերությունների կողմից կոռուպցիոն գործարքներն ուսումնասիրող ԹԻ աշխատանքային խմբի ստեղծման վերաբերյալ:
Ժողովը ԹԻ շարժման նախագահ է ընտրել Պերուի ԹԻ ներկայացուցչության նախկին նախագահ և կոռուպցիայի դեմ պայքարող առաջատար իրավաբան Խոսե Ուգասին: Տնօրենների խորհրդի փոխնախագահ է ընտրվել ԹԻ Ռուսաստանի ներկայացուցչության նախագահ Ելենա Պանֆիլովան:
Ընտրվել են նաև խորհրդի վեց նոր անդամներ՝ Սիոն Ասսիդոնը (Մարոկկո), Էմիլ Քարրը (Սիերա Լեոնե), Ջերեմի Քարվերը (Մեծ Բրիտանիա), Մերսեդես դե Ֆրեյտասը (Վենեսուելա), Մարկ Մուլլենը (Վրաստան) և Էլիզաբեթ Ունգար Բլեյերը (Կոլումբիա):

TI AMM was held in Berlin: new leadership was elected
As official chapter representative Varuzhan Hoktanyan, Executive Director of Transparency International Anticorruption Center (TIAC) participated in Transparency International's 2014 Annual Membership Meeting (AMM) on October 17-19, 2014 and related meetings, including Europe and Central Asia Regional Meeting prior to it, held in Berlin, Germany. The AMM brought together TI representatives from more than 100 countries who, among other items of the agenda, were presented Progress Report from the Board, considered and approved 2013 annual report, etc.
The meeting passed three resolutions: Protect civil society space now, Integrity in sport: restoring trust in FIFA and Resolution on speaking out about multinational companies.
At the meeting the TI movement elected José Ugaz, a former president of the movement’s chapter in Peru and a leading anticorruption lawyer, as the new chair. Elena Panfilova, the chair of TI Russia, was elected as the vice-chair of the movement’s international board of directors.