Ս. թ. սեպտեմբերի 10-ից 12-ը տեղի է ունեցել Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոնի (ԹԻՀԿ) Խորհրդի նիստ: Նիստին ներկա էին Խորհրդի անդամներ Լևոն Բարսեղյանը, Հայկակ Արշամյանը, Միքայել Հովհաննիսյանը, ինչպես նաև Արսեն Խառատյանը հեռահաղորդակցության միջոցով: Նիստը վարում էր Խորհրդի անդամ Լևոն Բարսեղյանը, քարտուղարությամբ` ԹԻՀԿ անդամ Քրիստինե Մարգարյանի: Ներկա էին նաև ԹԻՀԿ գործադիր տնօրեն Վարուժան Հոկտանյանը, փոխտնօրեն Սոնա Այվազյանը, կազմակերպության անդամներ՝ Սուրեն Սաղաթելյանը, Հերիքնազ Տիգրանյանը և Արթուր Ավթանդիլյանը: Նիստը շարունակվել է հաջորդ օրերին էլեկտրոնային հաղորդակցման տարբերակով, որին մասնակցել են Խորհրդի բոլոր անդամները, ներառյալ Արթուր Սաքունցը:
Նիստի օրակարգում ընդգրկված հարցերն էին՝ Խորհրդի նախագահի ընտրությունը, ԹԻՀԿ անդամ Արևիկ Սարիբեկյանի անդամակցությունից դուրս գալու հարցը, փոփոխությունների կատարումը ԹԻՀԿ Մարդկային ռեսուրսների կանոնակարգում և վարչակազմակերպական կառուցվածքում, այլ հարցեր:
Եռօրյա նիստի արդյունքում Հայկակ Արշամյանը միաձայն ընտրվել է Խորհրդի նախագահ: Ինչ վերաբերում է մյուս հարցերին, ընդունվել է Արևիկ Սարիբեկյանի անդամակցությունից դուրս գալու դիմումը և որոշվել է հարցը ընդգրկել սեպտեմբերի 27-ին կայանալիք ԹԻՀԿ արթահերթ Ընդհանուր ժողովի օրակարգում, հաստատվել է Մարդկային ռեսուրսների կանոնակարգում նախատեսվող փոփոխությունները և Վարչակազմակերպական կառուցվածքը: Որոշվել է նաև անդամակցել Ընտրական գործընթացներով զբաղվող միջազգային կառույցներին, մասնավորապես Ընտրությունների դիտորդական առաքելության եվրոպական ցանցին (ENEMO):

Transparency International Anticorruption Center (TIAC) held Board Meeting on September 10-12, 2014. It brought together Board members Levon Barseghyan, Haykak Arshamyan, Mikael Hovhannisyan, as well as Arsen Kharatyan via telecommunication. Board member Levon Barseghyan presided over the meeting, and Christine Margaryan served as the secretary of the meeting. TIAC Executive Director Varuzhan Hoktanyan, Deputy Director Sona Ayvazyan and Organization members Suren Saghatelyan, Heriknaz Tigranyan and Arthur Avtandilyan were also present at the meeting. The meeting continued the next two days via electronic communication with the participation of all Board members, including Artur Sakunts.
The following items were on the agenda: election of the Board chair, the issue of Board member Arevik Saribekyan’s resignation of TIAC membership, amendments to TIAC’s Human Resource Policies and to Administrative Organizational Structure, other issues.
As a result of three-day meeting Haykak Arshamyan was unanimously elected as Board chair. As for the next items, TIAC member Arevik Saribekyan’s application on her resignation was accepted, and it was decided to include the item in the forthcoming agenda of TIAC special General Meeting to be held on September 27. The provided amendments to Human Resource Policies and the Administrative Organizational Structure were approved. It was also decided to become member of international organizations engaged in electoral processes, particularly in the European Network of Election Monitoring Organizations (ENEMO).