Կլոր սեղան-քննարկում Օրինավորության ազգային համակարգի գնահատման վերաբերյալ
Ս.թ. դեկտեմբերի 16-ին Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոնը (ԹԻՀԿ) անցկացրել է կլոր-սեղան քննարկում՝ «Օրինավորության ազգային համակարգը և հակակոռուպցիոն մասնագիտացված մարմինների մոդելները» թեմայով՝ Եվրոպական Միության ֆինանսական աջակցությամբ: Միջոցառումը կազմակերպվել է Օրինավորության ազգային համակարգի ուսումնասիրություն (2013-2015 թթ.) ծրագրի շրջանակում, որը ֆինանսավորել է Եվրոպական Միությունը: Կլոր սեղանին ներկա էին միջազգային կազմակերպությունների, կուսակցությունների, պետական կառույցների ներկայացուցիչներ, լրագրողներ քննարկելու ուսումնասիրության արդյունքները:
ԹԻԿՀ գործադիր տնօրեն Վարուժան Հոկտանյանը ներկայացրել է միջոցառման ծրագիրը և օրակարգը: Նա նաև բանախոսել է Օրինավորության ազգային համակարգի հայեցակարգը և Հայաստանի համակարգի գնահատումը թեմայով, իսկ ԹԻՀԿ փորձագետ Խաչիկ Հարությունյանը հանդես է եկել հակակոռուպցիոն մասնագիտացված մարմինների մոդելները թեմայով բանախոսությամբ: Քննարկման ընթացքում բանախոսները պատասխանել են հարցերին: Միջոցառումն ավարտվել է ԹԻՀԿ նոր կայքի ներկայացմամբ:

On December 16, 2013 Transparency international Anticorruption Center (TIAC) organized roundtable discussion “National Integrity System and Models of Specialized Anticorruption Agencies” funded by European Union. The event was carried out within the framework of National Integrity System Research (2013-2015) project, which is funded by the European Union. It brought together international organizations, political parties, representatives of state institutions, journalists to discuss research findings.
TIAC Executive Director Varuzhan Hoktanyan presented the project and agenda. He made presentation on the concept of the National Integrity System and Armenia’s system assessment. Another speaker, TIAC Expert Khachik Harutyunyan presented Models of specialized anticorruption agencies. During discussion, the speakers answered the questions. The event was concluded with presentation of TIAC new website.