Տեղեկանք 2026 թ. հունիսի 7-ի ՀՀ Ազգային ժողովի ընտրությունների քվեարկության օրվա գործընթացների վերաբերյալ
Եվրոպական միություն, Ժողովրդավարության ազգային հիմնադրամ, Ժողովրդավարության զարգացման հիմնադրամ, Հանուն ժողովրդավարության եվրոպական հիմնադրամ, Նորվեգիայի զարգացման համագործակցության գործակալություն, Սևծովյան վստահություն տարածաշրջանային համագործակցության համար
«Ականատես» դիտորդական առաքելությունը հրապարակել է տեղեկանք 2026 թվականի հունիսի 7-ին կայացած Հայաստանի Հանրապետության խորհրդարանական ընտրությունների քվեարկության օրվա դիտարկման վերաբերյալ։

Reference on the Voting Day Processes of the June 7, 2026 National Assembly Elections of the Republic of Armenia
Black Sea Trust for Regional Cooperation, Democracy Development Foundation (DDF), European Endowment for Democracy, European Union, National Endowment for Democracy, Norwegian Agency for Development Cooperation
The Akanates Observation Mission has published a reference note on its observation of the voting day of the parliamentary elections of the Republic of Armenia held on June 7, 2026.