ԹԻՀԿ առաջարկություններից երեքն ընդգրկվել են ԲԿԳ նախաձեռնության շրջանակներում ՀՀ երկրորդ գործողությունների ծրագրում
Ս.թ. ապրիլի 29-ին «Բաց կառավարության գործընկերության» (ԲԿԳ) նախաձեռնության ՀՀ (2014-2016 թթ.) երկրորդ գործողությունների ծրագրի մշակման շրջանակներում Թրանսփարենսի ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոնի (ԹԻՀԿ) կողմից ներկայացված առաջարկությունները, այլ ՀԿ-ների առաջարկությունների հետ միասին, ներառվելով մեկ փաթեթում, ներկայացվել են ՀՀ կառավարությանը: ԲԿԳ աշխատանքային խմբի հուլիսի 15-ի նիստում հաստատված 2014-2016 թթ. Հայաստանի Հայաստանի գործողությունների ծրագրի նախագծում ներառվել են այդ առաջարկություններից 3-ը: Հուլիսի 31-ին ՀՀ կառավարության նիստի ընթացքում, ի թիվս այլ հարցերի, N 32 արձանագրային որոշմամբ հավանություն է տրվել «ԲԿԳ» նախաձեռնության շրջանակներում ՀՀ (2014-2016 թթ.) երկրորդ գործողությունների ծրագրին:
ԹԻՀԿ կողմից ներկայացվել են առաջարկություններ հանքարդյունաբերության թափանցիկության ապահովման, պետական գնումների բողոքարկման խորհրդի նիստերի առցանց հեռարձակման և պետական կառավարման մարմինների օրինաստեղծ գործողության մասին հանրության իրազեկման վերաբերյալ: Վերջին առաջարկությունը Ժուռնալիստների «Ասպարեզ» ակումբի ներկայացված փաթեթից է:

Three of TIAC recommendations were included in OGP Armenia second national action plan
Within the framework of drafting Open Government Partnership (OGP) Armenia national action plan 2014 to 2016, along with other NGOs’ recommendations, those of Transparency International Anticorruption Center (TIAC) were included in a package and submitted to the Government of Armenia on April 29, 2014. Three of TIAC recommendations included in draft OGP action plan for 2014-2016 were approved during OGP working group meeting convened on July 15, 2014. Among other issues, OGP second national action plan (2014-2016) was approved by its protocol decision N 32 during RA Government meeting held on July 31.
TIAC submitted recommendations on ensuring transparency of mining, online broadcasting of Public Procurement Complaint Review Board meetings, and on informing the public of government bodies’ legislative activities. The last one was included in the package of recommendations presented by the Journalist’s Club “Asparez.”