Ս.թ. ապրիլի 8-ին Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոնի գործադիր տնօրեն և Բաց կառավարման գործընկերության (ԲԿԳ) աշխատանքային խմբի անդամ Վարուժան Հոկտանյանը բանախոսել է Երևանում կայացած «Հանրային իրազեկում և մասնակցություն Բաց կառավարման գործընկերության հայաստանյան ծրագրին» հանրային քննարկման ընթացքում: Քաունթերփարթ Ինթերնեշնլ – Հայաստանի աջակցությամբ և «Գործընկերություն հանուն բաց հասարակության» նախաձեռնության հետ համագործակցությամբ Ժուռնալիստների «Ասպարեզ» ակումբի կազմակերպած միջոցառումն անդրադարձել է Հայաստանի ներգրավվածությանը ԲԿԳ նախաձեռնությանը, 2012-2013 թթ. ԲԿԳ գործողությունների ծրագրի կատարմանը և 2014-2016 թթ. գործողությունների ծրագրի նախագծին:
Հետաքրքրված քաղաքացիներին, կազմակերպություններին և ԶԼՄ-ներին միջոցառման ընթացքում կոչ է արվել ԲԿԳ Հայաստան 2014-2016 թթ. գործողությունների ծրագրի համալրման առաջարկություններ ներկայացնել:

The first phase of public awareness on OGP process came to end
Varuzhan Hoktanyan, Executive Director of Transparency International Anticorruption Center and a member of Open Government Partnership (OGP) Initiative made presentation during public discussion “Public awareness and participation in Open Government Partnership Armenia project” held on April 8, 2014 in Yerevan. The event, organized by Journalists' Club “Asparez” with the support of Counterpart International - Armenia and in cooperation with the “Partnership for Open Society” Initiative, addressed Armenia’s involvement in OGP initiative, the implementation of OGP Action Plan 2012-2013 and draft OGP Action Plan 2014-2016.
Interested citizens, organizations and mass media were called to make recommendations for OGP Action Plan 2014-2016 during the event.