Ս.թ. հուլիսի 25-ին ԹԻՀԿ-ը Ընդհանուր ժողով է գումարել` զեկուցելու հաշվետու ժամանակահատվածում իրականացրած ծրագրերի վերաբերյալ, կազմակերպության անդամներին տեղեկացնելու ապագա գործունեությանը և անցկացնելու նոր անդամների, Խորհրդի ու Նախագահի ընտրություններ: Նախագահ Ամալյա Կոստանյանը ներկայացրել է կազմակերպության առաքելության և նպատակների իրականացմանն ուղղված 2 տարվա գործունեության վերաբերյալ հաշվետվություն, իսկ գործադիր տնօրեն Սոնա Այվազյանը անդրադարձել է կազմակերպության գույքի օգտագործման վերաբերյալ հաշվետվությանն ու ներկայացրել 2008-2009 թ.թ. աշխատանքային պլանը: Հաշվետվությունները հաստատվել են, իսկ պլանը` հավանության է արժանացել Ընդհանուր ժողովի կողմից:
Օրակարգի հարցերից էին նաև անդամների առավել ակտիվ գործունեությունն ու նոր անդամների հավաքագրումը: Առաջարկություններ են եղել անդամների ակտիվ գործունեությունն ապահովել առավել հաճախակի հանդիպումների, կազմակերպության անդամների հետ շփումների ավելացման, ըստ հետաքրքրությունների խմբերի աշխատանքի իրականացման, տեղեկատվական թերթիկների, տարեկան հաշվետվությունների, կոռուպցիայի դեմ պայքարին նվիրված շապիկների, օրացույցների և այլ գովազդային նյութերի բաժանման միջոցով: Հավանության է արժանացել «Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ»-ին անդամակցության զարգացման հարցով Վազգեն Կարապետյանին պատասխանատու նշանակելու առաջարկությունը:
Երկու թեկնածու` Իրինա Կարապետյանը և Նունե Այդինյանը անդամակցել են կազմակերպությանը: Առաջարկություն է եղել հաջորդ անգամ անդամակցության թեկնածու առաջադրել կազմակերպության համակիրներին: Ընդհանուր ժողովը վերընտրել է Խորհրդի անդամներին հետևյալ կազմով` Ամալյա Կոստանյան, Վարուժան Հոկտանյան, Արթուր Լալայան, Վազգեն Կարապետյան և Լիլիթ Հակոբյան: Կազմակերպության Խորհրդի նախագահ է առաջադրվել և վերընտրվել Ամալյա Կոստանյանը:

TIAC General Meeting reelected Board and Chair for another 2 years' term of office
TIAC held General Meeting on July 25, 2008 to give an account of implemented and ongoing projects within the reporting period, to inform the organization members of its future activities and to elect new members, Board and Chair. Chairwoman Amalia Kostanyan presented biannual activity report on accomplishing the organization's mission and goals, while Executive Director Sona Ayvazyan reflected on the organization's inventory usage report and introduced work plan for 2008-2009. The reports were adopted and the plan was approved by the General Meeting.
Members' activation and recruitment of new members were also on the agenda. Motions were made to activate the members via more frequent meetings and networking, interest group work, dissemination of one-pagers, annual reports, T-shits on fighting corruption, calendars and other promotional materials. It was moved and seconded that Vazgen Karapetyan be assigned responsible for membership development.
Two candidates, Irina Karapetyan and Nune Aydinyan were elected members of organization and a motion was made to nominate the candidacy of affiliated members next time. The General Meeting reelected the Board members Amalia Kostanyan, Varuzhan Hoktanyan, Artur Lalayan, Vazgen Karapetyan and Lilit Hakobyan. Amalia Kostanyan was reelected by TIAC General Meeting as Chairwoman of Board.