Գնումների օրենսդրության վերաբերյալ ԹԻՀԿ առաջարկություններից 8-ն ընդունելի են ֆինանսների նախարարության կողմից
Ս.թ. մարտի 15-ին ՀՀ ֆինանսների նախարարությունում տեղի է ունեցել հանդիպում ՀՀ ֆինանսերի նախարարի և հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ: Քննարկվել են Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոնի` (ԹԻՀԿ) ֆինանսների նախարարություն ներկայացված առաջարկությունները «Գնումների մասին» ՀՀ օրենքի և գնումների օրենսդրության վերաբերյալ, որոնք փոխկապակցված են «Գնումների մասին» ՀՀ օրենքի կիրարկումն ապահովող՝ ՀՀ կառավարության կողմից հաստատվելիք իրավական ակտերի նախագծերի հետ:
Ըստ ՀՀ ֆինանսների նախարար Վարդան Արամյանի` ԹԻՀԿ ներկայացված 19 առաջարկություններից 8-ը ֆինանսների նախարարության կողմից ընդունելի են, 5-ը կատարված են, 5-ը չեն ընդունվել և մեկը կատարվել է մասնակի: Հանդիպման վերջում պայմանավորություն է ձեռք բերվել, որ ԹԻՀԿ-ը և ՔՀԿ-ների հակակոռուպցիոն կոալիցիան կներկայացնեն նոր առաջարկներ «Գնումների մասին» ՀՀ օրենքի կիրարկումն ապահովող ենթաօրենսդրական ակտերի վերաբերյալ ուսումնասիրման և համատեղ քննարկում կազմակերպելու նպատակով:

Eight out of the Recommendations on procurement legislation submitted by TIAC are acceptable by the Ministry of Finance
On March 15, 2017 the Ministry of Finance of Armenia hosted a meeting with the Minister of Finance and representatives of non-governmental organizations. They discussed the Recommendations on the Law on Procurement and procurement legislation submitted earlier by Transparency International Anticorruption Center (TIAC). The Recommendations are related to the draft legal acts providing the enforcement of the Law on Procurement to be approved by the Government.
According to Vardan Aramyan, Minister of Finance of Armenia 8 out of the 19 recommendations submitted by TIAC are acceptable by the Ministry of Finance, 5 were implemented, 5 were not accepted and 1 was partially implemented. At the end of the meeting, an agreement was reached for TIAC and Anti-corruption coalition of CSOs to submit new recommendations on sub-legislative acts providing the enforcement of the Law on Procurement to study and organize a joint discussion.