ԹԻՀԿ խորհուրդը ընտրել է խորհրդի նախագահ, ԹԻՀԿ փոխտնօրեն և ողջունել է նախաձեռնությունը
Ս. թ. հոկտեմբերի 30-ին տեղի է ունեցել Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոնի (ԹԻՀԿ) խորհրդի նիստ, որին մասնակցել են խորհրդի անդամներ Վազգեն Կարապետյանը, Լանա Կառլովան, Արթուր Սաքունցը, Սուրեն Սաղաթելյանը, ինչպես նաև ԹԻՀԿ գործադիր տնօրեն Վարուժան Հոկտանյանը, ծրագրի ղեկավար Սոնա Այվազյանը և նիստի քարտուղար Քրիստինե Մարգարյանը: Նիստի օրակարգում էին խորհրդի նախագահի ընտրությունը, ԹԻՀԿ կառուցվածքում փոխտնօրենի պաշտոն մտցնելը և փոխտնօրենի ընտրությունը և «Պահանջում ենք գիտության ֆինանսավորման ավելացում» ֆեյսբուքյան նախաձեռնությանը փորձագիտական աջակցության հարցը:
Քննարկումների արդյունքում որոշվել է խորհրդի նախագահ ընտրել Վազգեն Կարապետյանին, համապատասխան փոփոխություններ կատարել կազմակերպության կառուցվածքում` մտցնելով փոխտնօրենի պաշտոնը և տալով փոխտնօրենի աշխատանքային նկարագիրը, ենթակայությունները և այլն: ԹԻՀԿ փոխտնօրեն է ընտրվել Սոնա Այվազյանը:
Ինչ վերաբերում է երրորդ հարցին` ԹԻՀԿ խորհուրդը որոշել է ողջունել «Պահանջում ենք գիտության ֆինանսավորման ավելացում» ֆեյսբուքյան նախաձեռնության և Լրատվական ռադիո FM-106.5-ի կողմից կազմակերպված` «Կոռուպցիան և գիտակրթական համակարգը» Սինգապուրի վարչապետ Լի Կուան Յուի անվան մեդիա-մրցանակաբաշխության անցկացումը և պատրաստակամություն է հայտնել իր փորձագիտական կարողություններով աջակցել այդ նախաձեռնությանը:

Transparency International Anti-corruption Center (TIAC) held Board Meeting on October 30, 2012 with the participation of Board members Vazgen Karapetyan, Lana Karlova, Artur Sakunts, Suren Saghatelyan, as well as TIAC Executive Director Varuzhan Hoktanyan, Project Director Sona Ayvazyan and the secretary of Board Meeting Christina Margaryan. The following items were on the agenda: election of Board Chair, introducing the post of Deputy Director in the organization's structure and expert assistance to "We demand increased funding for science" Facebook Initiative.
As a result of discussions it was decided to elect Vazgen Karapetyan as Board Chair, make relevant changes in the organization's structure, introduce the post of Deputy Director and set up its job description, subordination, etc. Sona Ayvazyan was elected as TIAC Deputy Director.
As for the third item, TIAC Board decided to welcome provision of "Corruption and Scientific Educational System" media award named after Prime Minister of Singapore Lee Kuan Yew, organized by "We demand increased funding for science" Facebook Initiative and Radio FM 106.5 and expressed willingness to provide expert assistance to the initiative.