ԹԻՀԿ-ը դիտորդություն է իրականացրել Վրաստանի խորհրդարանական ընտրություններում
Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ Վրաստանի հրավերով Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ Լատվիայի կազմում Վրաստանի հանրապետության խորհրդարանի ընտրությունները դիտարկելու նպատակով Սամցխեթ-Ջավախեթի երկրամաս էր մեկնել Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոնի (ԹԻՀԿ) դիտորդների` 11 անձից բաղկացած խումբը: Դիտարկումներն իրականացվել են յուրաքանչյուր տեղամասում հայ և վրացի գործընկերների մեկական ներկայացուցիչների կողմից թե հայաբնակ և թե վրացաբնակ տարածքներում:
Հիմնականում առանձին և իսկապես աննշան խախտումներից բացի, չհաշված մեկ-երկու տեղամասում ԹԻՀԿ դիտորդների կողմից նկատված և գործընթացի կարգին համապատասխանեցված դեպքերից, ընտրությունների կազմակերպումն ու անցկացումը իրականացվել է օրենքի տառին և ոգուն համապատասխան:
ԹԻՀԿ դիտարկած տեղամասերում ընտրական գործընթացի խախտումներ չեն նկատվել` ԹԻՀԿ դիտորդական խումբն արձանագրել է քաղաքակիրթ ընտրություններ և դրանց արդյունքում իշխանության փոփոխություն ընտրողների կամարտահայտման միջոցով:

At the invitation of Transparency International Georgia a group of 11 observers of Transparency International Anti-corruption Center (TIAC) under the umbrella of Transparency International Latvia were deployed in Samtskhet Javakheti region to monitor parliamentary elections in Georgia. Observations were conducted in every precinct by representatives of a local observer and that of TIAC both in Armenian and Georgian populated districts.
Apart from instances of certain and slight violations noticed by TIAC observers in some precincts and respectively regulated pursuant to voting procedures, elections were administered and conducted in accordance with letter of the law.
No violations of election process were observed in the polling stations monitored by TIAC observers. The group of TIAC observers recorded civilized elections and replacing the government by free will of voters.