Տեղի է ունեցել ԹԻՀԿ ընդհանուր ժողովը
Ս. թ. հուլիսի 20-ին ԱրթԲրիջ սրճարանում տեղի է ունեցել Թրանսփարենսի ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոնի (ԹԻՀԿ) ընդհանուր ժողովը, որին ֆիզիկապես և էլեկտրոնային կարգով ներկա էին կազմակերպության անդամների պարզ մեծամասնությունը: Հրավիրվածների թվում էին նաև կազմակերպության նորընտիր անդամները: Ընդհանուր Ժողովը միաձայն հաստատել է գործադիր տնօրեն Վարուժան Հոկտանյանի կողմից ներկայացված տարեկան հաշվետվությունը: Բուռն քննարկումների արդյունքում հաստատվել է կազմակերպության իրավախորհրդատու Հերիքնազ Տիգրանյանի կողմից ներկայացված նոր խմբագրությամբ Կանոնադրության նախնական տարբերակը: Բաց քվերակությամբ ընտրվել է խորհրդի նոր կազմը:
ԹԻՀԿ խորհուրդի կազմում են Լանա Կառլովան, Վազգեն Կարապետյանը, Սուրեն Սաղաթելյանը, ինչպես նաև խորհրդի նորընտիր անդամներ Արևիկ Սարիբեկյանը և Արթուր Սաքունցը: Խորհրդի առաջարկով ընդհանուր ժողովը որոշվել է անցկացնել տարեկան մեկ անգամ նախկինում երկու տարին մեկ անգամի փոխարեն: Սահմանվել է սիմվոլիկ անդամավճար` տարեկան 1000 ՀՀ դրամի չափով: Հավաքված գումարը խորհրդի առաջարկով կծախսվի Ամալյա Կոստանյանի անվան մրցանակի պատրաստման համար: Ընդհանուր ժողովն այսուհետ կանցկացվի փետրվար կամ մարտ ամիսներին` նախկինում տեղի ունեցած հուլիս ամսվա փոխարեն:

TIAC General meeting was held
The General Meeting of Transparency International Anti-corruption Center (TIAC) was held in ArtBridge Cafe on July 20, 2012. Simple majority of the organization members participated in the meeting either in person or electronically. The newly elected members of the organization also took part in the meeting. The General Meeting unanimously approved the annual report presented by the Executive Director Varuzhan Hoktanyan. The preliminary version of the Charter in new edition, presented by Legal Expert Heriknaz Tigranyan, was approved as a result of robust discussions. The new Board of the organization was elected by open vote.
TIAC Board comprises Lana Karlova, Vazgen Karapetyan, Suren Saghatelyan, as well as newly elected Arevik Saribekyan and Artur Sakunts. It was decided by the decision of the Board to hold General Meetings annually instead of once every two years. Symbolic membership fees worth annually 1,000 AMD were set up to be used for the preparation of Amalia Kostanyan Award. The General Meeting will afterward be held in February or March instead of July as previously.