Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոնը (ԹԻՀԿ) 2009 թ. օգոստոսին դիմել էր Երևանի քաղաքապետարանին 1998 թ. մինչ օրս ընկած ժամանակահատվածում Երևան քաղաքի կանաչ տարածքների վերաբերյալ տեղեկատվություն ստանալու նպատակով և տեղեկատվության տրամադրումը մերժելու հիմքով դիմել էր դատարան: ՀՀ վարչական դատարանը ս. թ. մայիսի 11-ի վճիռով բավավարել էր ԹԻՀԿ հասարակական կազմակերպության ընդդեմ Երևանի քաղաքապետարանի` հայցվող տեղեկատվությունը և փաստաթղթերը տրամադրելու պահանջի մասին հայցը և պարտավորեցրել էր Երևանի քաղաքապետարանին ԹԻՀԿ-ին տրամադրել հայցվող տեղեկատվությունը:
ԹԻՀԿ-ը պահանջում էր 1998 թ. մինչ օրս ընկած ժամանակահատվածի վերաբերյալ Երևան քաղաքի կանաչ տարածքի սահմանների փոփոխության մասին ՀՀ կառավարության կամ Երևանի քաղաքապետի որոշումների, կանաչ տարածքի առանձին հատվածները սեփականության կամ օգտագործման իրավունքով տրամադրելու վերաբերյալ ՀՀ կառավարության և/կամ Երևանի քաղաքապետի որոշումների, կանաչ տարածքներում առկա շինությունների ճարտարապետահատակագծային առաջադրանքների և կանաչ տարածքներում տրամադրված շինարարության թույլտվությունների պատճենները:
Ս.թ. հոկտեմբերի 27-ին ՀՀ վարչական վերաքննիչ դատարանը մերժել է ՀՀ վարչական դատարանի 2011 թ. մայիսի 11-ի վճռի Երևանի քաղաքապետարանի բերած վերաքննիչ բողոքը:

Administrative Court of Appeal of Armenia dismissed Yerevan Municipality's appeal
In August 2009 Transparency International Anti-corruption Center (TIAC) applied to Yerevan Municipality to receive access to information on the green spaces in Yerevan city during the period from 1998 to present and took the matter to court when its access to information was denied. Per May 11 2011 court ruling the Administrative Court of Armenia upheld a claim on TIAC Public Organization vs. Yerevan Municipality to requested information and provision of the required documents and bound Yerevan Municipality to provide the necessary information.
According to the claim TIAC requested the following copies of the decisions by the Armenian Government or Yerevan Mayor on the changes of the boundaries of green spaces during the period from 1998 to present; the decisions by the Armenian government and/or Yerevan Mayor on provision of certain parts of the green spaces by ownership or land-use right; architectural plan assignments of the constructions in the green spaces; and the licenses granted for constructions in the green spaces.
On October 27, 2011, the Administrative Court of Appeal of Armenia dismissed Yerevan Municipality's appeal against May 11, 2011 court ruling made by the Administrative Court of Armenia.