Հասարակական կազմակերպությունները դատապարտում են
2011 թ. փետրվարի 18-ին Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի ընդդիմադիր պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանի եղբոր` Տիգրան Փոստանջյանի նկատմամբ սկսվել է քրեական հետապնդում, որի մասին նրան հայտնի է դարձել ոչ պաշտոնական մի աղբյուրից, ինչպես նաև ՀՀ գլխավոր դատախազության կայքէջից:Չորս օր անց նա ձերբակալվել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային անվտանգության ծառայության մարմնի կողմից, որը Հայաստանի Հանրապետության քրեադատավարական օրենսդրությամբ չի հանդիսանում նրան մեղսագրվող արարքի նկատմամբ հետաքննություն իրականացնող մարմին:
Տիգրան Փոստանջյանը պահվել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային անվտանգության ծառայության ժամանակավոր պահման մեկուսարանում, իսկ մի քանի օր անց տեղափոխվել Նուբարաշենի քրեակատարողական հիմնարկ: Այս ընթացքում բազմիցս ապօրինի կերպով արգելվել են նրա տեսակցությունները ինչպես իր փաստաբանի, այնպես էլ ԱԺ պատգամավորների հետ:
Ս.թ. փետրվարի 23-ին դատարանը, բավարարելով Հայաստանի Հանրապետության Ազգային անվտանգության ծառայության քննիչի միջնորդությունը, որոշում է կայացրել Տիգրան Փոստանջյանի նկատմամբ կալանքը որպես խափանման միջոց ընտրելու մասին:
Տիգրան Փոստանջյանի նկատմամբ ոչ պատշաճ գործընթացներով քրեական հետապնդում իրականացնելու և նրա վրա հոգեբանական ճնշումներ գործադրելու փաստերը հիմնավոր կասկած են հարուցում, որ այդ քայլերը միտված են խոչընդոտելու նրա քրոջ` պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանի ընդդիմադիր քաղաքական և հասարակական գործունեությունը` հանուն ժողովրդավար ու ազատ Հայաստանի:
Մենք` ներքոստորագրյալ կազմակերպություններս, դատապարտում ենք Հայաստանի Հանրապետության իշխանությունների ապօրինի գործելաոճը: Պահանջում ենք անհապաղ դադարեցնել Տիգրան Փոստանջյանի նկատմամբ իրականացվող անօրինականությունները և ձեռնպահ մնալ ընդդիմադիր գործունեություն իրականացնող անհատների կամ նրանց հարազատների նկատմամբ ուղղակի և անուղղակի բռնաճնշումներ կիրառելուց:

Condemnation Letter from NGOs
On February 18, 2011 a criminal prosecution was initiated against Tigran Postanjyan, the brother of RA National Assembly oppositionist lawmaker Zaruhi Postanjyan. This information was disseminated by an unofficial source and the Prosecutor General's Office website.Four days later Tigran Postanjvan was arrested by the National Security Service of Armenia, which, according to the Armenian Criminal Code, does not have authorization to conduct such an investigation on the charges that were brought against him.
Tigran Postanjyan was held in custody at the RA National Security Service Temporary Detention Facility and after several days was taken to Nubarashen Penitentiary. Until this time, he was illegally prohibited from having meetings with his attorney or the National Assembly Deputies. On February 23, the court satisfied the solicitation submitted by an RA NSS investigator and reached a resolution to apply detention against T. Postanjyan, as a preventive measure.
"The facts of conducting criminal prosecution towards Tigran Postanjyan without due cause and exerting psychological pressure on him, gave well-grounded suspicions that such steps are meant to impede the oppositionist-political and public activities of his sister, Zaruhi Postanjyan targeted for a democratic and free RA".
"We, the undersigned organizations, are condemning the illegal working style of the RA Government. We demand an immediately stop to the unlawful acts against Tigran Postanjyan and demand they refrain from carrying out direct or indirect encroachments towards individuals, or their relatives, who are running opposition activities".