Մեկնաբանություններ շրջակա միջավայրի վերաբերյալ
Ս.թ. նոյեմբերի 12-ին Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոնի նախագահ Սոնա Այվազյանը մասնակցել է քաղաքացիական հասարակության խորհրդակցության, որը նվիրված էր շրջակա միջավայրի և էներգետիկայի խնդիրներին: ՀՀ-ում ԵՄ պատվիրակության կազմակերպած հանդիպումից առաջ մասնակիցները ներկայացրել են շրջակա միջավայրի, կլիմայի փոփոխության, տրանսպորտի, էներգետիկայի, քաղպաշտպանության և հետազոտության վերաբերյալ մանրամասն հոդվածներ և մեկնաբանություններ:
Միջոցառումը միտում ուներ արձագանքներ հավաքել Հայաստանում Եվրոպական Հարևանության Քաղաքականության իրականացման վերաբերյալ 2010 թ. երկրի առաջընթացի զեկույցը նախապատրաստելիս:

Comments on environment
On November 12, 2010 Sona Ayvazyan, Chair of Transparency International Anti-corruption Center participated in a civil society consultation on environment and energy issues. Prior to the meeting organized by the Delegation of the European Union to Armenia the participants sent detailed contributions and comments on environment, climate change, transport, energy, civil protection and research.
The event was intended to assemble feedback on the implementation of the European Neighborhood Policy in Armenia during 2010 in preparation for the annual progress report.