ԹԻՀԿ դիտողություններն ու առաջարկությունները Հանրային ծառայողի էթիկայի վերաբերյալ
Ս.թ. հունիսի 24-ին առաջին ընթերցմամբ ընդունվել է ՀՀ կառավարության հեղինակած Հանրային ծառայության մասին ՀՀ օրենքի նախագիծը, որը ենթակա է լրամշակման: Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոնը, դիտարկելով սույն օրենսդրական նախաձեռնությունը որպես կարևոր դրական քայլ ուղղված Հայաստանում հանրային ծառայության միասնական համակարգի կոնցեպցիայի որդեգրմանը և այդ հատվածում շահերի բախման ավելի արդյունավետ կարգավորմանը, հանդես է եկել դիտողություններով ու առաջարկություններով օրենքի «Հանրային ծառայողի էթիկա» գլուխ 6-ի վերաբերյալ:
Տես Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոնի դիտողություններն ու առաջարկությունները առաջին ընթերցմամբ ընդունված Հանրային ծառայության մասին ՀՀ օրենքի «Հանրային ծառայողի էթիկա» գլուխ 6-ի վերաբերյալ

TIAC remarks and suggestions on Ethics for Public Servants
The Republic of Armenia Draft Law on Public Service, authored by the Armenian Government and adopted in its first reading on June 24, 2010, is subject to amendments. Considering this legislative initiative as an important positive step toward adoption of a unified system of public service concept in Armenia and more effective conflict of interest regulation in this sector, Transparency International Anti-corruption Center set out its remarks and suggestions on Chapter 6, "Ethics for Public Servants."
See the text of Transparency International Anti-corruption Center's Remarks and Suggestions on Chapter 6 "Ethics for Public Servants" of RA Draft Law on Public Service adopted in the first reading