Կուսակցությունները և ֆինանսները Հայաստանում դասընթացների ամփոփում
Քաղաքական կուսակցություններից, հասարակական կազմակերպություններից և լրատվամիջոցներից դասընթացներին մասնակցած շուրջ 60 ներկայացուցիչներ ձեռք բերեցին գիտելիքներ կուսակցական համակարգերի ֆինանսավորման մեխանիզմների, քարոզարշավի ֆինանսավորման համատեքստում վարչական ռեսուրսի չարաշահման դրսևորումների և այլ կաևոր թեմաների վերաբերյալ։
Խմբային աշխատանքների ընթացքում մասնակիցները նաև իրականացրեցին մի շարք ինքնուրույն վերլուծություններ, որն էլ ավելի ամրապնդեց դասընթացի ընթացքում ձեռք բերած տեսական գիտելիքը։
Դասընթացների նպատակն էր խթանել քաղաքական ֆինանսավորման թափանցիկությունն ու հաշվետվողականությունը՝ դրանով իսկ նպաստելով ժողովրդավարական գործընթացների ամրապնդմանը։
Դասընթացը կազմակերպվել է Միացյալ Թագավորության (ՄԹ) կառավարության՝ ՄԹ Միջազգային զարգացման գրասենյակի ֆինանսական աջակցությամբ՝ որպես ԱՅ ԷՖ Ի ԷՍ հաստատության կողմից իրականացվող՝ «Աջակցություն ժողովրդավարության կայացմանը Հայաստանում» (ԱԺԿՀ) ծրագրի մաս:

TIAC has finalizing "Political Parties and Finances in Armenia" training course.
About 60 representatives from political parties, non-governmental organizations, and the media participated in the training, gaining knowledge about party financing mechanisms, the misuse of administrative resources in campaign financing, and other important topics.
During the group work, participants conducted several independent analyses, further reinforcing the theoretical knowledge gained throughout the course.
The three training courses aimed to promote transparency and accountability in political funding, thereby contributing to the strengthening of democratic processes.
This initiative is part of the Supporting Safeguards Democracy in Armenia (SSDA) project funded by UK International Development from the UK Government and implemented by IFES.