Քաղաքացիական հասարակությունը ընդվզում է անարդարության դեմ
Այսօր մի շարք հասարակական կազմակերպություններ հանդես են եկել Մարիամ Սուխուդյանին սատարելու հայտարարությամբ: Սա հերթական քայլն է` ուղղված հասարակական ակտիվիստի պաշտպանությանը, ով անհիմն մեղադրվում է շահադիտական դրդումներով կատարված սուտ մատնության մեջ` Նուբարաշենի թիվ 11 հատուկ գիշերօթիկ դպրոցում տիրող իրավիճակի մասին ահազանգելու արդյունքում:
Սույն հայտարարությունը մեկն է մի շարք գործողություններից, որ ձեռնարկվել են ի պաշտպանություն երիտասարդ բնապահպանի: Դրան նախորդել են օգոստոսի 24-ին կայացած մամուլի ասուլիսը` նրա փաստաբանի, Նուբարաշենի գիշերօթիկ դպրոցի գործով նրա գործընկերների և Հայաստանի հանրային հեռուստատեսության Հայլուր լրատվական ծրագրի նախկին լրագրողի մասնակցությամբ, ում պատրաստած ռեպորտաժի հիման վրա էլ հարուցվել էր քրեական գործը: Ավելի վաղ հայտարարություններով հանդես են եկել մի շարք տարբեր ոլորտներ ներկայացնող այլ հասարակական կազմակերպություններ, խմբեր և քաղաքացիներ:

Civil society resists injustice
A number of NGOs came up with a statement supporting Mariam Sukhudyan. It is viewed as a next step to protect the public activist who has unreasonably been accused of false crime reporting for mercenary purposes as a result of raising an alarm of the situation in Nubarashen boarding school No. 11 for children with special needs.
The statement is among the series of activities taken in support of the young environmentalist. It was preceded by a press conference on August 24 with the participation of her defense attorney, her colleagues of Nubarashen boarding school and a former journalist at the Armenian Public Television's news program "Haylur", on the basis of whose report the case was initiated. Hitherto, a number of citizens, groups and other NGOs representing various spheres, made statements in her defense.