Հակակոռուպցիոն իններորդ դպրոցի առաջին եռօրյակ
Ամփոփեցինք Հակակոռուպցիոն իններորդ դպրոցի առաջին եռօրյակը։ Մեր մասնակիցներին ներկայացվեց ներածական գիտելիք կոռուպցիաի տեսակների և չափման միավորների, ՀՀ-ում կոռուպցիայի դեմ պայքարի մարմինների մասին, ինչպես նաև քննարկվեց կոռուպցիայի կապը տնտեսության և մարդու իրավունքների խախտումների միջև։
Այնուհետև, դասախոսությունները շարունակվեցին շահերի բախման բազմաշերտ թեմայով՝ ներկայացնելով հանրային ծառայության արգելքներն ու սահմանափակումները, ինչպես նաև հանրային պաշտոնյաների և ծառայողների բարեվարքության համակարգը։
Անդրադարձ կատարվեց նաև Հակակոռուպցիոն դատարանի և Հակակոռուպցիոն կոմիտեի մոնիտորինգի արդյունքներին, ինչպես նաև ընտրությունների դիտորդության ընթացքում վերհանված խնդիրներին։
Հաջորդ եռօրյան կլինի ոչ պակաս հագեցած և լի հետաքրքիր և կարևոր դասախոսություններով և թիմային աշխատանքներով։ Հետևե՛ք մեր նորություններին և բաց մի թողեք մեր կրթական ծրագրերին ներգրավվելու հնարավորությունները։

We recap our first three days of the 9th Anticorruption school. Our participants were presented with introductory knowledge of the types and measurement of corruption, the anticorruption bodies in RA, as well as the connection between corruption and the economy, and corruption and human rights violations.
Furthermore, lectures delved into the multi-layered topic of conflict of interest, covering the prohibitions and limitations of public service, as well as the integrity system for public officials.
Additionally, reference was made to the monitoring results of the Anti-Corruption Court and the Anti-Corruption Committee, as well as to the issues raised during election observation.
The next three days will once again be abundant with interesting and important lectures and teamwork․ Stay tuned for more updates to never miss an opportunity to get involved in our educational projects!