Կաշառակերություն` թեժ թեմա եթերում
Ս.թ. ապրիլի 5-ին «Ա1+» հեռուստաընկերության «Կիրակի» լրատվական վերլուծական հաղորդման հյուրերն էին Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոնի (ԹԻՀԿ) նախագահ Ամալյա Կոստանյանն ու ՀՀ ոստիկանության ԿՀԴՊ ԳՎ կոռուպցիայի և տնտեսական գործունեության դեմ ուղղված հանցագործությունների դեմ պայքարի վարչության պետի տեղակալ Գառնիկ Ղալիջանյանը: Նրանք քննարկման են ենթարկել կաշառարության հանդեպ մարդկանց վերաբերմունքն ու ընկալումները, այդ արատավոր երևույթի բացահայտման ու դրա դեմ պայքարին ուղղված քայլերը, համապատասխան օրենսդրությունը և այլ հարցեր: Տեղեկացնելով ԹԻՀԿ և Ոստիկանության թեժ գծերի վերաբերյալ` հաղորդման ունկնդիրներին կոչ է արվել զանգահարել այդ հեռախոսահամարներով` կաշառակերության դեպքերի հետ առնչվելու պարագայում:
«Կիրակի» հաղորդումը հեռաձակվում է շաբաթվա յոթերորդ օրը «Համասփյուռ» ցանցով` Հայաստանի մարզերի 11 հեռուստակայաններով:

Bribery: A hot topic on air
The guests of "Kiraki" weekly analytical newscast of "A1+" television on April 5, 2009, were Chairwoman of Transparency International Anti-corruption Center (TIAC) Amalia Kostanyan and Garnik Ghalijanyan, Deputy Head of the Unit for Combating Corruption and Economic Crime of the Armenian Police Department for Combating Organized Crime. They examined people's attitudes and perceptions on bribery, disclosure and fight against that vicious phenomenon, anti-bribery legislation and related issues. The newscast provided the audience with information on hotline in TIAC and Police and called viewers to contact them in case of facing bribery.
"Kiraki" is aired on Sundays through "Hamaspyur" network of 11 television stations in Armenia's provinces.