ԵՄ ֆինանսավորմամբ իրականացվող «Մասնակցային ժողովրդավարությունը գործողության մեջ» ծրագրի շրջանակներում, ԹԻՀԿ-ը հայտարարել էր փոքր դրամաշնորհների ֆինանսավորման մրցույթ հանրային կառավարման և ժողովրդավարության թեմաներով։
Ստացվել է դրամաշնորհների մրցույթի 32 հայտադիմում տարբեր հասարակական կազմակերպություններից, հետազոտական կենտրոններից և անհատ փորձագետներից։ Ստացված 32 հայտադիմումներից հաղթող են ճանաչվել հինգը։
Մայիսի 31-ին ԹԻՀԿ գրանսենյակում ստորագրվեցին համագործակցության պայմանագրերը՝ ազդարարելով հետազոտությունների մեկնարկը։
Ստորև ներկայացնում ենք հետազոտողներին և առաջարկված թեմաները։
«Երիտասարդական ավանգարդ» Հանրային շահերի աջակացման ՀԿ - Խոշորացված համայքներն ու մարտահրավերները, Արմավիրի մարզում
«Գորիսի մամուլի ակումբ» ՀԿ - Զարգացման ծրագրերը՝ թափանցիկ, հրապարակային
«ՊԵՆՏԱ» զարգացման խորհրդատվական ընկերություն- Հայաստանի Հանրապետության պետական կառավարման հատվածի կատարողականի գնահատման համապարփակ և ընդգրկուն համակարգ
ԵՊՀ Սոցիալական հետազոտությունների իննովացիոն կենտրոն (CISR) - Հանրային ծառայության ոլորտում առկա աշխատատեղերի գրավչությունը Երևանի առաջատար ԲՈՒՀ-երի ուսանողների շրջանում
Սիրանուշ Հարությունյան -Հանրային մասնակցությունը Սևանա լճի ավազանում՝ վերլուծելով արդյունքները, արդյունավետությունը և ազդեցությունը

Within the framework of the EU-funded “Participatory Democracy in Action” project, TIAC announced a small grant project on public administration and democracy. The project was well received among the field experts․ As a result, out of 32 applications received, TIAC offered grants to 5 research topics.
On May 31, the grant contracts were signed at the TIAC office thus announcing the launch of the research.
"Youth Vanguard" Public Advocacy NGO - Enlarged Communities and Challenges in Armavir Region
"Goris Press Club" NGO - Development programs – transparent and public
"PENTA" Development Consulting Company - Comprehensive System for Performance Evaluation of the RA Public Administration Sector
YSU Innovative Center for Social Research (CISR) - Attractiveness of Public Service Jobs among the Students of Yerevan Leading Universities
Siranush Harutyunyan - Public Participation for Lake Sevan Basin: Understanding Outcomes, Effectiveness, and Impact