Կոտրենք կոռուպցիայի շղթան
Օգտվելով դեկտեմբերի 9-ի ընձեռած առիթից որպես իրազեկության միջոցով կոռուպցիայի դեմ պայքարին ուղղված հերթական քայլ, Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոնը ձեռնամուխ է եղել 3000 հակակոռուպցիոն օրացույցների բաժանմանը: 2009թ. օրացույց ստացողների թվում էին օրենսդիր, գործադիր, դատական մարմինները, իրավապահ կառույցները, համայնքապետարանները, կուսակցությունները, միջազգային և դոնոր կազմակերպությունները, ՀԿ-ներն ու լրատվամիջոցները, կրթական ու մշակութային հաստատությունները, ինչպես նաև անհատներ: Հայաստանի բոլոր մարզերում կբաժանվեն օրացույցներ:
Քարոզարշավը նպատակ ուներ հիշեցնել, որ մեզնից յուրաքանչյուրը պարտավոր է պայքարել կոռուպցիայի դեմ և որ կոռուպցիային ուղղված մեր «ոչ»-ը էական նշանակություն ունի:

Let us break the chain of corruption
Furthering its commitment to the fight against corruption through awareness raising, Transparency International Anti-corruption Center used the occasion of the special day of December 9 to distribute anti-corruption calendars for 2009. The recipients of 3,000 calendars included legislators, government and law enforcement agencies, judiciary, municipalities, political parties, international and donor organizations, NGO and media communities, educational and cultural institutions as well as individual persons. Calendars will be disseminated in all Marzes of Armenia.
The campaign aimed to remind everyone that each of us is obliged to fight against corruption and that our no to corruption counts.