ՏԻՄ ընտրությունները և կանանց դերը ընտրական գործընթացում
«Ա1+» հեռուստաընկերության «Ձեր թեման» հաղորդումը հրավիրել էր Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոնի նախագահ Ամալյա Կոստանյանին և Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի քարտուղար Աբրամ Բախչագուլյանին արտահայտելու իրենց կարծիքը Հայաստանում ՏԻՄ ընտրությունների և կանանց ներկայացուցչության վերաբերյալ: Հաղորդումը հոկտեմբերի 16-ին «Համասփյուռ» ցանցով հեռարձակվել է Հայաստանի 11 մարզային հեռուստակայաններով:
ՏԻՄ ընտրությունները, որ ընթացան լարված և ոչ թափանցիկ մթնոլորտում, ցույց տվեցին, որ տեղական ժողովրդավարությունը ամրապնդման կարիք ունի: Ամալյա Կոստանյանի կարծիքով ընտրական գործընթացներում տիրում է «կրիմինալը» և այսօր արժեքը ուժն ու փողն են: Մինչդեռ Աբրամ Բախչագուլյանը գտնում է, որ ընտրողն է մեղավոր:

Local government elections and the role of women in electoral processes
"Your Topic" newscast of "A1+" television invited Amalia Kostanyan, Chairwoman of Transparency International Anti-corruption Center and Abram Bakhchagulyan, Secretary of the Central Electoral Commission to share their views on local government elections in the country and representation of women in the local government. The newscast was aired through "Hamaspyur" network of 11 provincial television stations in Armenia on October 16, 2008.
Local government elections that took place in a tense and non-transparent atmosphere showed that local democracy needed consolidation in Armenia. In the opinion of Amalia Kostanyan "criminal" behavior dominates in electoral processes and it is power and money that are of value today, while Abram Bakhchagulyan thinks that it is the voter who is to blame.