Հայ ժողովուրդը բարձր է գնահատում խոսքի ազատությանը
Ըստ Խոսքի ազատության և ԳԱԼԱ հեռուստաընկերության պաշտպանության շտաբի, ս. թ. մարտի 25-ի ժամը 17:15-ին ԳԱԼԱ հեռուստաընկերության հիմնադիր «ՉԱՊ» ՍՊԸ-ն կարողացավ ԴԱՀԿ-ին վճարել ՀՀ կառավարությանն առընթեր Հարկային պետական ծառայության սահմանած և ՀՀ Վարչական դատարանի ձևակերպած 26.899.986 դրամ (մոտ 90.000 ԱՄՆ դոլար) «պարտքը»: Համահայկական հանգանակությանը մասնակցել են Քաղաքացիական հասարակությունը ներկայացնող տարբեր սոցիալական խմբերի ավելի քան 10 հազար մարդ, որոնց մի մասը երբևէ չի դիտել ԳԱԼԱ-յի հաղորդունները:
Խոսքի ազատության և ԳԱԼԱ հեռուստաընկերության պաշտպանության շտաբի համակարգող և Գյումրիի «Ասպարեզ» ակումբի խորհրդի նախագահ Լևոն Բարսեղյանի կարծիքով տեղի ունեցածը խոսքի ազատության վերականգնմանն ուղղված որոշակի հաղթանակ է և հավաստիացրեց, որ պատրաստ են պայքարել մինչև վերջ լիակատար հաղթանակի հասնելու համար:

Armenians value freedom of speech
According to the Headquarters of Protecting Freedom of Speech and GALA TV as of March 25, 5:15 pm, Chap LLC, the founder of GALA TV was able to pay the bailiffs AMD 26.899.986 (USD 90.000) "debt," imposed by the State Tax Service of RA Government and enforced by the Administrative Court. Ten thousand people of various social groups representing civil society, some of whom had never watched GALA, took part in the nationwide fund raising campaign.
Levon Barseghyan, coordinator of the Headquarters of Protecting Freedom of Speech and GALA TV and board chairman of Gyumri-based Asparez Journalists' Club considered the event certain victory for restoring freedom of speech and assured that they are ready to struggle to the end to achieve complete victory.