«Իմ հարցը ապագա Նախագահին»
«Իմ հարցը ապագա նախագահին» ծրագրի շրջանակներում ՏԶԿ/ԹԻ Հայաստան ՀԿ-ն նախագահական ընտրությունների շեմին ավարտեց բարձր դասարանի աշակերտների և նախագահի թեկնածուների միջև առաջին աննախադեպ հեռուստահաղորդման նկարահանումը: Հաղորդմանը մասնակցում էին Հայաստանի գլխավոր քաղաքներ Երևանի, Գյումրիի, Վանաձորի և Գորիսի դպրոցների աշակերտներ, որոնք հանդես եկան նախագահի թեկնածուներին ուղղված մեկական հարցով: Առաջադրված ինը թեկնածուներից երեքը մերժեցին ՏԶԿ/ԹԻ Հայաստան ՀԿ-ի` հաղորդմանը մասնակցելու հրավերը:
Հարցերն առնչվում էին սոցիալական, քաղաքական, մարդու իրավունքների, անվտանգության և այլ խնդիրների: Հաղորդումը կհեռարձակվի փետրվարի 11-ից 17-ն ընկած նախընտրական քարոզչության ժամանակահատվածում:

"My question to future President"
Within the framework of the project "My Question to Future President" CRD/TI Armenia completed shooting of the first ever TV show on the threshold of the upcoming presidential elections with high school students and presidential candidates. The show brought together students from Armenia's major cities Yerevan, Gyumri, Vanadzor and Goris to ask one question to the candidates. Three out of nine nominated candidates rejected the CRD/TI Armenia's invitation to participate in the show.
The questions covered social, political, human rights, gender, security and other issues. The produced programs will be aired during the pre-election campaign from February 11 to 17.