Մեկնարկել է «Իմ հարցը ապագա նախագահին» ծրագիրը
«Տարածաշրջանային զարգացման կենտրոն/ Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ- Հայաստան» հասարակական կազմակերպությունը Մեծ Բրիտանիայի դեսպանության ֆինանսավորմամբ իրականացնում է «Իմ հարցը ապագա նախագահին» ծրագիրը: Ծրագրի շրջանակներում Երևան և Գորիս քաղաքներում ս.թ. դեկտեմբերի 5-ին ժամը 15:00-ին, Վանաձորում դեկտեմբերի 6-ին, իսկ Գյումրիում դեկտեմբերի 8-ին նույն ժամին հանրակրթական դպրոցների ավարտական դասարանցիների շրջանում կազմակերպվում է մրցույթ, որի շահողները հնարավորություն կստանան հեռուստաեթերում մեկական հարց ուղղել 2008թ. նախագահական ընտրությունների թեկնածուներին:
Երևանում մրցույթը կայացել է «Կոնգրես» հյուրանոցի «Բոլ Ռում» դահլիճում, Գյումրիում թիվ 19, իսկ Վանաձորում ու Գորիսում թիվ 1 դպրոցներում: Ծրագրի առաջին փուլում մրցույթին մասնակցելու ցանկություն է հայտնել Երևանի 31 դպրոցի 239 աշակերտ, Գյումրիի 14 դպրոցի 85 աշակերտ, Վանաձորի 10 դպրոցի 47 աշակերտ և Գորիսի 2 դպրոցի 40 աշակերտ, ընդամենը 57 դպրոցի 411 աշակերտ: Իսկ, ընդհանուր առմամբ, մասնակցության հնարավորություն էր ստացել պատահական ընտրված 95 դպրոցի աշակերտություն:
Մրցույթի հաջորդ փուլում կընտրվեն 35-40 աշակերտներ, որոնք էլ կմասնակցեն «Իմ հարցը ապագա նախագահին» հաղորդաշարին, որը կհեռարձակվի 2008թ. հունվար-փետրվարին:

The project "My Question to Future President" has been launched
The Center for Regional Development/Transparency International Armenia, with the support of the British Embassy Yerevan is implementing a project on "My Question to Future President." Within the project framework a competition was held among high school students in Yerevan and Goris on December 5 at 3 pm, in Vanadzor on December 6, and in Gyumri on December 8, 2007. The winners will be entitled to ask the top 2008 presidential candidates a question to be aired on television.
The competition was held in Ball Room of Congress Hotel in Yerevan, and in Gyumri school #19 and Vanadzor and Goris schools #1, respectively. During the first stage of the project implementation totally 411 high school students of 57 schools, namely 239 students of 31 Yerevan schools, 85 students of 14 Gyumri schools, 47 students of 10 Vanadzor schools and 40 students of 2 Goris schools have expressed willingness to participate in the contest. In general, randomly selected 95 school students were given an opportunity to participate in the competition.
For the next stage of the contest 35-40 students will be selected to participate in "My Question to Future President" television show to be broadcast in 2008 January-February.