ԹԻ անդամ երկրների միջազգային կոնֆերանսն ու տարեկան համաժողովն Ինդոնեզիայում
«ՏԶԿ/ԹԻ Հայաստան» ՀԿ նախագահ Ամալյա Կոստանյանը ս.թ. հոկտեմբերի 25-29-ը մասնակցել է Ինդոնեզիայի Բալի կղզում կայացած «Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ»-ի անդամ երկրների միջազգային կոնֆերանսին և տարեկան համաժողովին: Միջոցառմանը ներկա էին ավելի քան 90 երկրների մասնաճյուղերից ժամանած 200 պատվիրակներ` աղքատության և զարգացման, քաղաքական կոռուպցիայի, եկամուտների թափանցիկության, քաղաքացիական հասարակության մոնիտորինգի, պաշտպանության և դատական համակարգերում տիրող կոռուպցիայի, ինչպես նաև ԹԻ ներքին կառավարման վերաբերյալ տեղեկությունների, կարծիքների և փորձի փոխանակման նպատակով:
Քննության առնվեցին Միջազգային այնպիսի կոնվենցիաներ, ինչպիսիք են Կոռուպցիայի դեմ ՄԱԿ-ի կոնվենցիան, Տնտեսական համագործակցության և զարգացման կազմակերպության կաշառակերության դեմ կոնվենցիան, ինչպես նաև համաժողովի կողմից ընդունված որոշումները:

TI Annual International Conference and Membership Meeting in Indonesia
CRD/TI Armenia's Chairwoman Amalia Kostanyan participated in Transparency International (TI) Annual International Conference and Membership Meeting in Bali, Indonesia, from 25-29 October. The meeting brought together more than 200 delegates from over 90 national chapters around the world to exchange information, opinions and experience on poverty and development, political corruption, revenue transparency, civil society monitoring, corruption in defense and corruption in the judiciary as well as TI internal governance issues.
International conventions such as the UN Convention against Corruption and the OECD Anti-bribery Convention as well as resolutions passed by the Meeting were the topics of much debate.