Կոռուպցիայի դեմ պայքարը` Արմավիրի հանդիպման կիզակետում
ՄԱԶԾ «Իրազեկման և հակազդեցության բարելավումը Հայաստանում կոռուպցիայի բացահայտման գործընթացում» ծրագրի իններորդ հանդիպումը տեղի է ունեցել ս. թ. հունիսի 22-ին Արմավիրի մարզի Արմավիր քաղաքում: Հանդիպման ընթացքում «ՏԶԿ/ԹԻ-Հայաստան» ՀԿ նախագահ Ամալյա Կոստանյանը ներկայացրեց կազմակերպության 2006թ. կոռուպցիայի ընկալումը Հայաստանում անկողմնակալ և համակողմանի ուսումնասիրությունը պետական պաշտոնյաների, կոռուպցիայի կանխմամբ շահագրգիռ զանազան կազմակերպությունների, ՀԿ և լրագրողական համայնքների ուշադրությանը:
Հանդիպման մասնակիցների թվում էին Արմավիրի փոխմարզպետը, Արմավիրի քաղաքապետարանի, Հայաստանյայց Առաքելական Եկեղեցու Արմավիրի թեմի առաջնորդարանի, Արմավիրի երիտասարդական միջոցառումների կազմակերպման կենտրոնի (ԵՄԿԿ), Արմավիրի ջրօգտագործողների ընկերության (ՋՕԸ), Արմավիրի բժշկական կենտրոնի, «Արմավիրի զարգացման կենտրոն» (ԱԶԿ) սոցիալ-տնտեսական ՀԿ, ՄԱԶԿ Հակակոռուպցիոն խմբի, Արմավիրի «Արարատ» համալսարանի, Ֆրանսիական համալսարանի, ԵՊՀ-ի, Արմավիրի թիվ 1 դպրոցի, «Ալտ» հեռուստաընկերության ներկայացուցիչները:

Focus on anti-corruption in Armavir meeting
The ninth meeting within the scope of UNDP "Strengthening Awareness and Response in Exposure of Corruption in Armenia" was convened on June 22 in the town of Armavir, Armavir province. CRD/TI Armenia NGO Chairwoman Amalia Kostanyan shared the key findings of the organization's impartial and complex exploration on corruption perception in Armenia in 2006 with government officials, various organizations interested in prevention of corruption, as well as NGO and media communities.
Among the meeting participants were Armavir Deputy Governor, representatives of Armavir town municipality, Primacy of Armavir Diocese of the Armenian Apostolic Church, Armavir Center for Organizing Youth Activities non-profit governmental organization, Armavir Water Users Association, Armavir Development Center, Armavir Medical Center, UNDP Anti-Corruption Group, "Ararat" University of Armavir, French University in Armenia, Yerevan State University, Armavir School #1, "Alt" television and many others.