Կոռուպցիայի ընկալումն արծարծվել է Հարավային Հայաստանում
Կոռուպցիայի ընկալումը Հայաստանում 2006թ. զեկույցը ներկայացնելու նպատակով ՄԱԶԾ «Իրազեկման և հակազդեցության բարելավումը Հայաստանում կոռուպցիայի բացահայտման գործընթացում» ծրագրի ութերորդ հանդիպումը տեղի է ունեցել Սյունիքի մարզի Գորիս քաղաքում ս.թ. հունիսի 15-ին: Զեկույցին հաջորդած քննարկմանը մասնակցում էին Գորիսի պետական համալսարանի, Գորիսի թ. 2 միջնակար? դպրոցի, Միլենիում, «Ծիրանի փող» հաշմանդամ երեխաների ծնողների, Պրոֆեսիոնալները հանուն քաղաքացիական հասարակության, «Բարի երթ» ավտոմոտոսիրողների ՀԿ-ների, «Զանգեզուր» և «Փերի» թերթերի, «Լաստ» հեռուստաընկերության քառասունից ավելի ներկայացուցիչներ:
«ՏԶԿ/Թի-Հայաստան» կազմակերպության նախագահ Ամալյա Կոստանյանի բանախոսությանը հաջորդել է մասնակիցների միջև մտքերի աշխույժ փոխանակություն:

Corruption perception was examined in Southern Armenia
The eighth meeting to present corruption perception in Armenia in 2006 within the framework of UNDP "Strengthening Awareness and Response in Exposure of Corruption in Armenia"  was held in the town of Goris, Syunik Province on June 15. Participants in the ensuing discussion included more than forty representatives of Goris State University, Goris secondary school #2, Millennium, "Tsirani Pogh" Disabled Children's Parents, Professionals for Civil Society, "Bari Ert" Automoto-Lovers NGOs, "Zangezur" and "Peri" newspapers, "Last" television.
CRD/TI Armenia chairwoman Amalia Kostanyan's presentation on corruption perception in Armenia in 2006 was followed by a stimulating exchange among the participants.