Կոռուպցիայի վերաբերյալ հերթական բանավեճ Գավառի պետական համալսարանում
«ՏԶԿ/Թի-Հայաստան» կազմակերպության նախագահ Ամալյա Կոստանյանը հունիսի 13-ին հանդիպեց Գավառի պետական համալսարանի ուսանողության և դասախոսական կազմի հետ` ներկայացնելու 2006թ. կոռուպցիայի ընկալման վերաբերյալ հարցման արդյունքները: ՄԱԶԾ «Իրազեկման և հակազդեցության բարելավումը Հայաստանում կոռուպցիայի բացահայտման գործընթացում» ծրագրի յոթերորդ հանդիպման շրջանակներում ընթացող բանախոսությանը հաջորդեց որոշակի խնդրահարույց ոլորտների շուրջ քննարկում` կոռուպցիայի դեմ պայքարում հնարավոր լուծումների առաջադրմամբ:
Կոռուպցիայի վերաբերյալ իրենց կարծիքներն արտահայտեցին Գավառի պետական համալսարանի Հումանիտար մասնագիտությունների ֆակուլտետի Իրավագիտության և պատմության բաժինների և Օտար լեզուների ամբիոնի դասախոսներն ու ուսանողները:

CRD/TI Armenia chairwoman Amalia Kostanyan met with Gavar State University students and faculty members on June 13 to introduce 2006 nationwide corruption perception survey data. Her intervention during the seventh meeting within the framework of UNDP "Strengthening Awareness and Response in Exposure of Corruption in Armenia" project was followed with a discussion on specified problematic areas and identification of possible solutions to combat corruption.
Professors and students of Gavar State University's Jurisprudence and History Departments of the Faculty of Arts, and the Chair of Foreign Languages shared thoughts on corruption.