Պետական գնումների հասարակական մոնիտորինգ
Բաց հասարակության ինստիտուտի օժանդակության հիմնադրամի Հայաստանի մասնաճյուղի կողմից ֆինանսավորվող` «Հազարամյակի մարտահրավեր» հիմնադրամի հայաստանյան ծրագրի պետական գնումների մոնիտորինգի շրջանակներում 2006թ. նոյեմբերի 28-ին «Գոլդեն Թուլիփ Հոթել Երևան» հյուրանոցում ՏԶԿ/ԹԻ-Հայաստանը կազմակերպել է սեմինար պետական գնումների հասարակական հսկողության վերաբերյալ: Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլի Չեխիայի Հանրապետության մասնաճյուղի փորձը տվյալ ոլորտում ներկայացրել է «Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ-Չեխիայի Հանրապետություն» կազմակերպության ծրագրի ղեկավար Դավիդ Օնդրաչկան:
Սեմինարում քննարկվել են, ընդհանուր առմամբ, պետական գնումների ոլորտին առնչվող հիմնախնդիրները Հայաստանում ու տարածաշրջանում, և մասնավորապես, «Հազարամյակի մարտահրավեր» հիմնադրամի հայաստանյան ծրագրի պետական գնումների գործընթացների ու ընթացակարգերի հասարակական մոնիտորինգի հարցերը:

NGO Monitoring of Public Procurement
CRD/TI Armenia organized a seminar on Public Monitoring of Public Procurement, within the framework of monitoring of Millennium Challenge Account-Armenia (MCA-Armenia) public procurement, an activity funded by the Open Society Institute Assistance Foundation Armenia. The seminar was held on November 28 2006 in Golden Tulip Hotel Yerevan. The Czech experience in the mentioned field was presented by David Ondracka, Program Director in Transparency International - Czech Republic.
The seminar discussed problems associated with public procurement practices in Armenia and the region, in general, and processes and procedures related to NGO monitoring of public procurement of MCA-Armenia, in particular.