Կայացավ ԹԻՀԿ ընդհանուր ժողովի հերթական նիստը
Դեկտեմբերի 22-ին տեղի ունեցավ հերթական ԹԻՀԿ ընդհանուր ժողովը, որի ընթացքում ընդունվեցին մի շարք որոշումներ՝
- Հաստատվեց խմբագրված ԹԻՀԿ կանոնադրությունը, վարքագծի կանոնագիրքը, էթիկայի հանձնաժողովի աշխատակարգը և ԹԻՀԿ 2022-2024 թթ. ռազմավարական պլանը
- Կանոնադրության մեջ փոփոխությունների արդյունքում սառեցվեց այս պահին Արայիկ Հարությունյանի անդամակցությունը, որը նա կարող է վերականգնել իր սեփական դիմումի համաձայն 6-ամսյա ժամկետում պաշտոնավարումից հետո:
- Ի գիտություն ընդունվեց Հերիքնազ Տիգրանյանի, Դիանա Տեր-Ստեփանյանի և Լիանա Ղալթաղչյանի անդամակցության դադարեցման դիմումները
- Խորհդրի նոր անդամ ընտրվեց Զարուհի Հովհաննիսյանը, ով կսկսի պաշտոնավարել 2022 թ. փետրվարի 1-ից, երբ որ լրանա Նվարդ Մանասյանի ժամկետը:

General meeting of TIAC members has taken place
On December 22, TIAC general assembly meeting was held, during which a number of decisions were made:
- The edited TIAC Charter, Code of Conduct, Rules of Procedure of the Ethics Committee and TIAC 2022-2024 Strategy were approved.
- As a result of the changes in the charter, Arayik Harutyunyan's membership was suspended at the moment, which he can restore at his own request within 6 months after leaving high rank state position.
- The applications of Heriknaz Tigranyan, Diana Ter-Stepanyan and Liana Ghaltaghchyan to terminate their membership were taken into consideration.
- Zaruhi Hovhannisyan was elected as new TIAC board member and will start her duties in the Board from February 1, 2022 when Nvard Manasyan’s membership will expire.