Բարձրագույն կրթության համակարգում կոռուպցիոն ռիսկերը և կոռուպցիայի դեմ պայքարը
Դեկտեմբերի 17-ին կայացավ «Բարձրագույն կրթության համակարգում կոռուպցիոն ռիսկերը և կոռուպցիայի դեմ պայքարը» թեմայով քննարկումը, որը կազմակերպել էր Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոնը, Հանրային քաղաքականության ինստիտուտի և «Ռեստարտ» գիտակրթական հիմնադրամի հետ համագործակցությամբ։
Միջոցառման ընթացում շահագրգիռ կողմերին ներկայացվեցին և քննարկեցին Հայաստանի բուհերում կոռուպցիոն ռիսկերի ու վարվող հակակոռուպցիոն քաղաքականության վերաբերյալ ուսումնասիրության, ինչպես նաև Տնտեսական համագործակցության և զարգացման կազմակերպության 4-րդ փուլի մոնիտորինգի զեկույցում բարձրագույն կրթության ոլորտի կոռուպցիոն ռիսկերի նվազեցմանն ուղղված առաջարկությունների իրականացման վերաբերյալ հետազոտության նախնական արդյունքները:
Միջոցառումը կազմակերպվել էր ԱՄՆ ՄԶԳ-ի աջակցությամբ իրականացվող «Պահանջատեր հասարակություն հանուն պատասխանատու կառավարման» ծրագրի շրջանակում։

Corruption Risks in the Higher Education System and the Fight Against Corruption
On December 17 TIAC organized discussion and presentation on the "Corruption Risks in the Higher Education System and the Fight Against Corruption" in collaboration with the Institute of Public Policy and Restart Foundation for Science and Education within the framework of the USAID supported "Engaged Citizenry for Responsible Governance" project.
The aim of the event was to introduce and discuss the study of corruption risks and anti-corruption policies in Armenian universities, as well as the preliminary results of the monitoring research on the implementation of the recommendations on the reduction of corruption risks in the field of higher education in the 4th phase monitoring report of the Organization for Economic Cooperation and Development.