Ուսումնական այցի հնարավորություն Հակակոռուպցիոն ակադեմիայի շրջանավարտների համար
Եվրասիական ակադեմիական հակակոռուպցիոն ցանցը մեկնարկում է ուսումնական այցերի շարք դեպի ցանցի ազգային կենտրոնները ներկայացնող երկրներ: Առաջին ուսումնական այցը կկազմակերպվի Մոլդովայում: Ստորև բաց հրավերում Ձեզ ենք ներկայացնում ծրագրի մանրամասները։
Ե՞րբ՝ ուսումնական այցը տեղի կունենա 2022 թվականի հունվարին (հունվարի 17-21):
Ո՞ւմ համար՝ ուսումնական այցը հատուկ մշակվել է հակակոռուպցիոն ուսումնասիրությունների ուսանողների/շրջանավարտների համար, ովքեր կամ մասնակցել են հակակոռուպցիոն դասընթացների կամ ավարտել են հակակոռուպցիոն ծրագրերը Ուկրաինայում, Վրաստանում, Ղրղզստանում, Հայաստանում և ցանկանում են բարելավել իրենց կարողությունները կոռուպցիայի դեմ պայքարի ոլորտում։
Ծրագրի լեզուն՝ անգլերեն
Անցկացման վայրը՝ «Expert-Grup» անկախ վերլուծական կենտրոն, Քիշնև (Մոլդովա)
Ուսման վարձ՝ մրցույթի արդյունքներով ընտրված 3-5 թեկնածուների համար ծրագիրը անվճար է
Դիմումների վերջնաժամկետ՝ 2021 թվականի դեկտեմբերի 18 (23:59)
Ի՞նչ հնարավորություններ կստանաք․
- Կընդլայնեք ձեր գիտելիքները հակակոռուպցիոն պրակտիկայի վերաբերյալ հետխորհրդային տարածքում և մասնավորապես Մոլդովայում.
- Կծանոթանաք Մոլդովայի հակակոռուպցիոն ազգային ինստիտուտների, ինչպես նաև հասարակական և շահերի պաշտպանության կազմակերպությունների աշխատանքին.
- Կհանդիպեք հայտնի մոլդովացի գիտնականների, պաշտոնյաների և ակադեմիկոսների հետ, ովքեր աշխատում են հակակոռուպցիոն ոլորտում;
- Կմասնակցեք ինտենսիվ դասընթացին հայտնի հակակոռուպցիոն փորձագետների հետ (https://www.expert-grup.org/en/resurse/anticoruptie-2021);
- Կապ հաստատեք հակակոռուպցիոն կրթական ծրագրերի ուսանողների հետ և կփոխանակեք կոռուպցիայի դեմ պայքարի փորձը Մոլդովայի երիտասարդ մասնագետների հետ;
- Համագործակցություն կհաստատեք Ցանցի այլ ներկայացուցիչների հետ՝ Մոկդովայից, Ուկրաինայից, Հայաստանից, Վրաստանից և Ղրղզստանից
Մրցույթին մասնակցելու համար՝ խնդրում ենք ուղարկել հետևյալ փաստաթղթերը [email protected] էլ. հասցեին․
- CV
- Դիպլոմի և դիպլոմի հավելվածի պատճենը
- Անգլերեն լեզվի իմացության վկայական (եթե առկա է)
- Մոտիվացիոն նամակ (250-500 բառ) կամ տեսանյութ մինչև 3 րոպե՝ MPEG-4 ձևաչափով:
- Եզրափակիչ փուլ անցած մասնակիցների հետ կանցկացվեն հարցազրույցներ՝ տեսակոնֆերանսի ձևաչափով
- Ընտրության արդյունքները թեկնածուներին կհայտարարվեն մինչև 2021 թվականի դեկտեմբերի 23-ը
Դիմելու և ուսումնական այցի, ծրագրի և հյուրընկալող կազմակերպության մասին ավելի մանրամասն տեղեկություն ստանալու համար անցեք հետևյալ հղմամբ https://www.eaacn.org/.../the-network-announces-an-open.../

The Eurasian Academic Anti-Сorruption Network launches a series of study visits to the countries representing the Network’s national hubs! The first study trip will take place in Moldova hosted by Expert-Grup․ Below we present you the details of an open call.
When? – The study visit will take place in January 2022 (Jan 17-21)
For whom? – The trip is developed specifically for the students/alumni of anti-corruption studies, who either participated in anti-corruption courses or graduated from anti-corruption programs in Ukraine, Georgia, Kyrgyzstan, Armenia and wish to improve their qualifications in the field of corruption counteraction.
What opportunities will you get?
• Expand your knowledge on anti-corruption practices in the Post-Soviet Space and particularly in Moldova;
• Get acquainted with the work of national anti-corruption institutions, as well as non-governmental and advocacy organizations in Moldova;
• Meet with well-known Moldovan scholars, officials and academics who work in the sphere of anti-corruption;
• Participate in the intensive course with famous anti-corruption experts (https://www.expert-grup.org/en/resurse/anticoruptie-2021);
• Get in touch with the students of anti-corruption educational programs and exchange experience on fighting corruption with young professionals of Moldova and beyond;
• Establish cooperation with other representatives of the Network from Ukraine, Armenia, Georgia and Kyrgyzstan.
How to apply? – to participate in the competition, please send the following documents to [email protected]:
1. CV;
2. Copy of the diploma and the supplement to the diploma;
3. Certificate of English language proficiency (if available);
4. Motivational letter (250-500 words) or video for up to 3 minutes in MPEG-4 format.
5. The interviews will be held with the finalists in the video-conference format.
When is the deadline? – The deadline for submitting the applications is December 18, 2021 (23:59).
When to expect the results? – The results of the selection will be announced to candidates by December 23, 2021.
Did you get interested? If yes, don’t waste your time and go to the Network’s website – https://www.eaacn.org/.../the-network-announces-an-open.../ to get more details about the study visit, its program and hosting organization.