Հասարակական-քաղաքացիական բարեփոխումները Եվրոպական ինտեգրացման կոնտեքստում
«ՏԶԿ/ԹԻ-Հայաստան» ՀԿ փոխնախագահ Վարուժան Հոկտանյանը ս.թ. հունիսի 9-10 մասնակցել է Երևանի մամուլի ակումբի և Ֆրիդրիխ-Էբերտ հիմնադրամի կողմից կազմակերպված «Եվրոպական ինտեգրացիայի դերը և հասարակական-քաղաքացիական բարեփոխումների չափանիշները Հայաստանում» հանդիպմանը ք. Գորիսում, Սյունիքի մարզ: Հանդիպման կայացմանը նպաստել էր նաև Գորիսի մամուլի ակումբը: Հանդիպմանը մասնակցում էին լրատվամիջոցների, հասարակական և լրագրողական կազմակերպությունների ներկայացուցիչները:
Վարուժան Հոկտանյանը նշել է օրենքի գերակայությունը և կոռուպցիայի դեմ պայքարը, որպես բարեփոխումների անհրաժեշտ պայման ժողովրդավարական բարեփոխումների ընթացքում:

Sociopolitical Reforms in the Context of European Integration
Varuzhan Hoktanyan, Vice-Chair of the CRD/TI Armenia participated in a seminar "The Role of European Integration and Criteria of Sociopolitical Reforms in Armenia" organized by Yerevan Press Club and Friedrich Ebert Foundation on June 9-10 in Goris, Syunik region. Goris Press Club assisted the conductance of the event. The seminar brought together representatives of media, non-governmental, also journalistic, organizations.
The Vice-Chair of the CRD/TI Armenia Varuzhan Hoktanyan noted the rule of law and fight against corruption as the main components of the democratic reforms.