Հանրային կառավարմանը նվիրված փորձագիտական քննարկում
Ապրիլի 6-ին տեղի ունեցավ հանրային կառավարմանը նվիրված փորձագիտական քննարկում «Մասնակցային ժողովրդավարությունը գործողության մեջ» ծրագրի շրջանակներում, որն իրականացնում է ԹԻՀԿ-ը Եվրոպական միության աջակցությամբ՝ «Քաղաքական երկխոսություն» և «Մարտունու կանանց համայնքային խորհուրդ» ՀԿ-ների հետ գործընկերությամբ։
Ծրագրի շրջանակում նախատեսվում են գիտահետազոտական աշխատանքներ և քննարկումներ՝ հանրային կառավարման և ժողովրդավարական հաստատություններին առնչվող տարբեր հարցերում ներգրավված փորձագիտական շրջանակների մասնակցությամբ:
Քննարկմանը մասնակցում էին ներկայացուցիչներ ՀՀ կառավարությունից, ինչպես նաև հանրային կառավարման ոլորտի 13 փորձագետ։ ՀՀ փոխվարչապետի գրասենյակի ներկայացուցիչ Անետա Բաբայանը ներկայացրեց Հանրային կառավարման բարեփոխումների մինչև 2030 թվականը ռազմավարության տեսլականը։ Փորձագետների դիտարկումները հիմնականում անդրադառնում էին ռազմավարության առաջնահերթություններին, սահմանափակումներին և ժամանակային ասպեկտներին, նյութի խորությանը և ծավալներին: Ընդգծվեց լրացուցիչ հետազոտությունների կարիքը և փորձագիտական հետագա քննարկումների կարևորությունը։

Expert Discussion on Public Administration
On April 6, expert discussion was held in the framework of “Participatory Democracy in Action” project, implemented by Transparency International Anticorruption Center (TIAC) in collaboration with “Political Dialogue” and “Martuni Women’s Community Council” NGOs with the financial support by the European Union.
In the framework of the project, discussions of policies, mentor research and monitoring activities in the areas of public administration and democratic processes will be organized with the engagement of experts from the civil society, including CSOs, research institutions, academia, consulting companies, etc.
Representatives of the RA Government, as well as 13 experts in the field of public administration took part in the discussion. Aneta Babayan, representative from the RA Deputy Prime Minister's Office presented the vision of the Public Administration Reform Strategy until 2030. The experts mainly focused on the priorities of the strategy, the limitations and the timing aspects, the depth and volume of the material. The need for additional research and further expert discussions were emphasized.