Կայացել է ԹԻՀԿ հերթական Ընդհանուր ժողովը
Սույն թվականի օգոստոսի 28-ին հեռավար եղանակով տեղի է ունեցել «Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոն» հասարակական կազմակերպության (ԹԻՀԿ) հերթական Ընդհանուր ժողովը, որի ընթացքում կազմակերպության անդամներն անդրադարձել են ԹԻՀԿ նախորդ տարվա գործունեությանն առնչվող մի շարք հարցերի։
Ժողովի ընթացքում կազմակերպության գործադիր տնօրեն Սոնա Այվազյանը ներկայացրել է 2019թ.-ի գործունեության, իրականացված ծրագրերի, կատարված ծախսերի և եկամուտների մասին տեղեկություններ։ ԹԻՀԿ գործադիր տնօրենը Ընդհանուր ժողովի անդամներին նաև տեղեկացրել է կազմակերպության ընթացիկ գործունեության վերաբերյալ՝ ընդգծելով, որ կազմակերպությունն առաջիկայում նախատեսում է իրականացնել սոցիալական ձեռնարկատիրությանն առնչվող ծրագիր։
Ընդհանուր ժողովի ընթացքում ԹԻՀԿ Էթիկայի հանձնաժողովի անդամ է ընտրվել Վարուժան Հոկտանյանը, ինչպես նաև տեղի են ունեցել կազմակերպության Խորհրդի նոր ընտրություններ, որի արդյունքում ԹԻՀԿ Խորհրդի նոր անդամներ են ընտրվել Արմեն Օհանյանը, Արսեն Խառատյանը և Իզաբելլա Սարգսյանը։
Ընդհանուր ժողովի ընթացքում նաև հաստատվել է կազմակերպության անդամակցությունից հրաժարման 4 և նոր անդամակցության 3 դիմում։

On August 28, the annual General Meeting of Transparency International Anticorruption Center (TIAC) was held remotely, during which members of the Organization have touched upon a number of issues related to TIAC activities in the previous year.
During the General Meeting, TIAC Executive Director, Sona Ayvazyan presented information pertaining to TIAC’s activities, implemented programs, expenditures and income for 2019. The TIAC Executive Director also informed Organization members about ongoing projects of TIAC while pointing out that the Organization was, for the first time, planning to launch a project related to social entrepreneurship.
The TIAC General Meeting elected Varuzhan Hoktanyan as a member of the Organization’s Ethics Committee. Elections were also held for 4 new members of the Board, in result of which Armen Ohanyan, Arsen Kharatyan, Isabella Sargsyan were elected as new members of the TIAC Board, while Sarhat Petrosyan was reelected in the same position.
The General Meeting also proceeded approving 4 requests for withdrawing membership in TIAC and also approved 3 new applications for membership in the Organization.