ԹԻՀԿ խորհրդի հերթական նիստը՝ հեռավար եղանակով
Ս.թ. ապրիլի 22-ին տեղի է ունեցել Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոնի (ԹԻՀԿ) Խորհրդի հերթական նիստը՝ հեռավար եղանակով: Նիստին մասնակցել են Խորհրդի բոլոր անդամները` Սուրեն Սաղաթելյանը, Սարհատ Պետրոսյանը, Վազգեն Կարապետյանը, Նվարդ Մանասյանը և Հերիքնազ Տիգրանյանը՝ ԹԻՀԿ անդամներ, գործադիր տնօրեն Սոնա Այվազյանի նախագահությամբ և ԹԻՀԿ մարդկային ռեսուրսների և կազմակերպական զարգացման համակարգող Քրիստինե Մարգարյանի քարտուղարությամբ:
ԹԻՀԿ գործունեությունը և հետագա անելիքները, այդ թվում՝ ներկա համավարակի իրավիճակում, ներկայացրել է ԹԻՀԿ գործադիր տնօրեն Սոնա Այվազյանը: Նա նաև անդրադարձել է նոր ծրագրային հնարավորություններին:
Օրակարգի հաջորդ հարցը ԹԻՀԿ 2021-2025 ռազմավարական պլանավորման վերաբերյալ, որ ներկայացրել է Քրիստինե Մարգարյանը, ուղեկցվել է հնարավոր ձևաչափերի քննարկմամբ ներկա համավարակի պայմաններում:

On April 22, the Board of Transparency International Anticorruption Center (TIAC) held a meeting through video link. All members of the Board – Suren Saghatelyan, Sarhat Petrosyan, Vazgen Karapetyan, Nvard Manasyan and Heriknaz Tigranyan – took part in the meeting chaired by TIAC Executive Director Sona Ayvazyan with Human Resources and Organizational Development Coordinator, Christina Margaryan taking minutes.
The performance of TIAC as well as future activities amid the ongoing Coronavirus pandemic were presented by Executive Director Sona Ayvazyan who also touched upon new project opportunities.
The next issue on the agenda that was presented by Christina Margaryan had to do with the 2021-2025 strategic planning for TIAC. Possible formats were discussed in the context of the current pandemic as well.