Տևողությունը` 2016 թ. դեկտեմբերի 1 -2017թ․ մայիսի 31
ԹԻՀԿ-ը հայտարարում է ծրագրի օգնականի թափուր աշխատատեղի մրցույթ: Ծրագրի օգնականը պատասխանատու է կազմակերպության ընտրական գործընթացների, ինչպես նաև դիտորդների հավաքագրման և դասընթացների կազմակերպմանն աջակցելու համար: Ծրագրի օգնականն անմիջականորեն ենթարկվում է Ծրագրի համակարգողին:
- կազմել նամակներ և հրավերներ և այլ անհրաժեշտ փաստաթղթեր՝ ըստ անհրաժեշտության
- համակարգչային ծրագրերի /MS Office/ իմացություն
- հայերեն և անգլերեն լեզուների գերազանց իմացություն
- պատասխանատվության բարձր զգացում
- սթրեսային իրավիճակներում աշխատելու ունակություն
- ընտրական գործընթացների իմացությունը կամ մասնակցության փորձը կդիտվի որպես առավելություն
Համապատասխան որակավորում ունեցող անձինք կարող են ուղարկել իրենց ամփոփ կենսագրականը անգլերեն կամ հայերեն լեզվով [email protected] էլ․ հասցեին մինչև ս.թ. նոյեմբերի 16, ժամը՝ 18։00-ն։
Ընտրության առաջին փուլն անցած անձինք կհրավիրվեն հարցազրույցի: Խնդրում ենք՝ ձեռնպահ մնալ զանգերից և այցելություններից:
Նախաձեռնության մասին.
«Քաղաքացի դիտորդ» նախաձեռնությունը հիմնադրվել է 2013 թ.-ին, որի ներկայիս անդամ կազմակերպություններն են՝ «Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոն», «Իրավունքի Եվրոպա միավորում» և Ժուռնալիստների «Ասպարեզ» ակումբ հասարակական կազմակերպությունները։ Նախաձեռնության նպատակն է իրականացնել Հայաստանի տեղական ինքնակառավարման մարմինների և համապետական ընտրությունների դիտորդական առաքելություն՝ ապահովելու դրանց համապատասխանությունը Հայաստանի Սահմանադրությանը և ժողովրդավարության միջազգային չափանիշներին։

Duration: December 1, 2016-May 31, 2017
Citizen Observer Initiative announces a job opening for Project Assistant who will be responsible for the general administrative and organizational support to the election observation processes, as well as for the organization of recruitment and the trainings of the observers. The incumbent will directly report to Project Coordinator.
- Draft letters and invitations upon necessity
- The knowledge of or participation in electoral processes of Armenia will be an asset
Application procedure and deadline: Qualified individuals are encouraged to email their resumes in English or Armenian to [email protected] no later than on November 16 by 18:00.
About the Initiative:
The Citizen Observer Initiative (established in 2013) is led by Transparency International Anticorruption Center, Europe in Law Association, Journalists’ Club “Asparez,” organizations to observe the national and local elections in Armenia for their compliance with national legislation and international democratic standards.