Շահերի բախմանը նվիրված ծրագրի փակումը
Ս.թ. հունիսի 29-30-ին Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոնի (ԹԻՀԿ) փոխտնօրեն Սոնա Այվազյանը Բրյուսելում, Բելգիա, մասնակցել է ԵՄ ֆինանսավորմամբ իրականացվող «Քաղաքացիական հասարակության ներգրավումը շահերի բախման քաղաքականության մոնիտորինգում» ծրագրի փակմանը: Այս ծրագրի շրջանակում Մոլդովայի, Հայաստանի, Լեհաստանի և Ուկրաինայի 6 գործընկեր ՀԿ-ներ (ԹԻ Մոլդովա, ԹԻՀԿ, Եվրասիա համագործակցության հիմնադրամ, Ստեֆան Բատորի հիմնադրամ, ԹԻ Ուկրաինա, Հանրային քաղաքականության մշակման ուկրաինական ինստիտուտ) համատեղ աշխատել են անցած 2 տարին՝ համախմբելու ՔՀԿ կարողությունները շահերի բախման քաղաքականության մոնիտորինգում: ՀԿ-ներն իրենց կառավարություններին կոչ են արել շահերի բախման քաղաքականությունում գործել եվրոպական արժեքներին և չափանիշներին համահունչ: Ծրագրի գործունեությունն ընդգրկում է իրավական փորձագիտություն, ֆոկուս խմբեր, մոնիտորինգ, դասընթացներ, իրազեկության բարձրացում և ջատագովության քարոզարշավներ:
Ծրագրի վերաբերյալ մանրամասների համար տես մամուլի հաղորդագրությունը անգլերենով և ծրագրի արդյունքում իրականացված Հանրային ծառայությունում շահերի բախումը կարգավորող օրենսդրության վերլուծության և առաջարկությունների զեկույցը և Պետական մարմիններում շահերի բախման մոնիտորինգ հրապարակումը:

On June 29-30, 2015 Sona Ayvazyan, Deputy Director of Transparency International Anticorruption Center (TIAC) participated in the closing event of EU funded "Engaging Civil Society in Monitoring Conflict of Interests" project in Brussels, Belgium. In this project, six partner NGOs from Moldova, Armenia, Poland and Ukraine (TI-Moldova, Stefan Batory Foundation, TIAC, Eurasia Partnership Foundation - Armenia, TI-Ukraine and the Ukrainian Institute for Public Policies) have worked jointly over the past two years to consolidate the capacity of civil society organizations in monitoring conflict of interest policies. The NGOs called on their governments to align with European values and standards related to CoI policies. The project activities included legal expertise, focus groups, opinion polls, monitoring activities, training, awareness raising activities and advocacy campaigns.
For details about the project see the Press Release and Monitoring of Conflict of Interest in Central Public Institutions.