Մեկնարկել է Բազելի կառավարման ինստիտուտի դասընթացների ծրագիրը
ԱՄՆ ՄԶԳ-ի աջակցությամբ «Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոն» հասարակական կազմակերպության կողմից իրականացվող «Պահանջատեր հասարակություն՝ հանուն պատասխանատու կառավարման» ծրագրի շրջանակում Բազելի կառավարման ինստիտուտը (ԲԿԻ, Շվեյցարիա) հանրային քաղաքականության կառավարման թափանցիկության և հաշվետվողականության հարցերով շահագրգիռ հասարակական կազմակերպությունների և ակտիվ քաղաքացիական խմբերի ներկայացուցիչների համար անցկացնում է դասընթացների շարք: Մայիսի 4-ին մեկնարկել է «Հանրային հաշվետվողականության և մասնակցային մոնիթորինգի մեթոդներ» թեմայով եռօրյա դասընթացը 23 ՀԿ ներկայացուցիչների մասնակցությամբ:
Դասընթացը ներառում է 2 մոդուլ՝ սոցիալական հաշվետվողականության ռազմավարություններ և մասնակցային մոնիթորինգի տեխնիկաներ: Դասընթացն անց են կացնում ԲԿԻ դասընթացավարներ կառավարման ոլորտում հետազոտության ղեկավար Կլավդիա Բաեզ Կամարգոն և նույն կազմակերպության գիտաշխատող Ֆրանչեսկա Շթահլը:

A series of trainings by Basel Institute was launched
Within the framework of “Engaged citizenry for responsible governance” project funded by USAID and implemented by Transparency International Anticorruption Center, Basel Institute on Governance (BIG, Switzerland) provides series of trainings for representatives of civil society organizations (CSO) and active citizens interested in governance transparency and accountability. Three-day training “Social accountability and participatory monitoring methodologies” was launched on May 4, 2015. It brought together representatives of 23 CSOs who underwent the training.
It includes 2 modules: training on social accountability strategies and contextualization and participatory monitoring techniques. The training is conducted by BIG trainees - Claudia Baez Camargo, Head of Governance Research and Franziska Stahl, Research Fellow.