«Հասարակական կազմակերպությունների մասին» օրենքի նախագծի քննարկումներ
«Թափանցիկ և հաշվետու կառավարման խթանում` քաղաքացիական հասարակության մասնակցության միջոցով» ծրագրի շրջանակներում Քաղաքացիական զարգացման և համագործակցության հիմնադրամը ս.թ. մարտի 20-ին Վանաձորում, իսկ մարտի 25-ին Սևան քաղաքում կազմակերպել և անցկացրել է «Հասարակական կազմակերպությունների մասին» օրենքի նախագծի շուրջ քննարկումներ, որին մասնակցել են մարզային հասարակական կազմակերպություների ներկայացուցիչներ:
Քննարկման հիմնական նպատակն էր ներկայացնել օրենքի նոր նախագծի մշակման գործընթացը և հիմնական դրույթները, հավաքագրել նախագծի վերաբերյալ հնչեցված դիտարկումները և առաջարկությունները:
«Թափանցիկ և հաշվետու կառավարման խթանում` քաղաքացիական հասարակության մասնակցության միջոցով» ծրագիրը ֆինանսավորվում է ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության կողմից: Այն իրականացվում է «Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոն» ՀԿ կողմից՝ «Հետաքննող լրագրողներ» ՀԿ, «Ժուռնալիստների «Ասպարեզ» ակումբ» ՀԿ, Քաղաքացիական զարգացման և համագործակցության հիմնադրամի, Բազելի կառավարման ինստիտուտի (Շվեյցարիա) և Շահույթ չհետապնդող իրավունքի եվրոպական կենտրոնի (Հունգարիա) հետ համատեղ:

Discussions on draft law on public organizations
Civic Development and Partnership Foundation (CDPF) organized and held discussions on draft law on public organizations in Vanadzor on March 20 and in Sevan on March 25, 2015 within the framework of “Promoting Transparency and Accountability through Advanced Civil Society Participation” project. The discussions brought together representatives of NGOs from Marzes of Armenia.
The main goal of the discussion was to present the process of development and key provisions of the new draft law, as well as get reviews and recommendations on the draft law provided by the participants.
"Promoting Transparency and Accountability through Advanced Civil Society Participation” project is funded by the United States Agency for International Development. It is implemented by the Transparency International Anticorruption Center in partnership with Investigative Journalists NGO, Journalists' Club “Asparez”, Civic Development and Partnership Foundation, Basel Institute of Governance (Switzerland) and the European Center for Non-for-profit Law (Hungary).