«Քաղաքացի դիտորդ» նախաձեռնությունը 2014 թ. երրորդ անգամ դիտորդություն է իրականացրել ՏԻՄ ընտրություններում
Ս.թ. հոկտեմբերի 19-ին «Քաղաքացի դիտորդ» նախաձեռնության անդամ Իրավունքի Եվրոպա միավորում, Թրանսփարենսի ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոն (ԹԻՀԿ), ժուռնալիստների «Ասպարեզ» ակումբ, Քաղաքացիական երիտասարդական կենտրոններ և «ԽորանԱրդ» ինտելեկտուալ կենտրոն ՀԿ ներկայացուցիչները համայնքի ղեկավարի ընտրությունների դիտորդություն են իրականացրել ՀՀ 5՝ Արարատ, Արմավիր, Գեղարքունիք, Կոտայք և Շիրակ մարզերի 10 համայնքների 14 տեղամասերում: Նախաձեռնության շուրջ 44 դիտորդներն ու լրագրողները ընդհանուր թվով արձանագրվել են 19 ահազանգ: Դրանք տեղ են գտել ԹԻՀԿ կայքում բացված ահազանգերի շտեմարանում, որոնց հիման վրա կազմվել և ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովներ են ներկայացվել 15 դիմում:

“Citizen Observer” Initiative conducted observation of local government elections for the third time in 2014
The representatives of “Citizen Observer” Initiative member Europe in Law Association, Transparency International Anticorruption Center, Journalists' Club "Asparez," Youth Civic Centers, “KhoranArd” Intellectual Centre NGOs conducted observation of community leaders’ election in 14 precincts of 10 communities in 5 Marzes (provinces) of Armenia – Ararat, Armavir, Gegharkunik, Kotayk and Shirak Marzes. About 44 observers and journalists registered 19 violations (alerts). They are reflected on interactive map (alerts database) of TIAC. Fifteen complaints were filed and submitted to the territorial election commissions based on those violations.